تحقیق درباره دیابت3 (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:42
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات17
حجم فایل10 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فهرست ؛
مقدمه

انواع ویتامین های B

داروی خوراكی دیابت

نان سفید و افزایش شیوع بیماری دیابت

ارتباط بین سرطان پروستات و دیابت

چای و بیماری دیابت

چند مطلب در باره ی انواع انسولین

رابطه بین سكته ی قلبی و استفاده از قرص های ضد دیابت

دیابت چیست

انواع دیابت

چگونه دیابت شناسائی می شود

عوارض دیابت

تشخیص دیابت

دستورهای مهم برای دیابتی ها

فهرست منابع

مقدمه :

سرعت گسترش دیابت در دنیا هر روز بیشتر می گردد و روزی نیست كه خبری در رسانه های جهان در مورد دیابت نباشد . هر روز یافته های گوناگون در باره ی علت پیدایش و نحوه ی درمان و كنترل دیابت ارائه می شود كه به علت افزایش توجه مردم به این گونه خبرها نقل محافل شده و موجب وحشت یا خوشحالی آنها می گردد در كنفرانس سالانه دیابت اروپا كه امسال ( سپتامبر 2004 ) در شهر مونیخ آلمان برگزار شد شخنرانی های متعدد و مفیدی در مورد دیابت ارائه گردید كه مهمترین آنها صحبت های رئیس انجمن دیابت اروپا بود كه گسترش سرسام آور دیابت را در دنیا شرح داد .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق دیابت2 (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:42
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات41
حجم فایل32 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه و بیان مسئله:

مقدمه: دیابت یكی از شایع‎ترین بیماری‎های اندوكرینی است كه به علت متغیر بودن استانداردهای تشخیص، تعیین میزان واقعی آن دشوار است. آمار مبتلایان به دیابت در آمریكا 16 میلیون می‎باشد و از هر 20 نفر یك نفر به دیابت ملیتوس مبتلا است. دیابت یك بیماری جدی بوده و در اثر فقدان انسولین در بدن ایجاد می‎گردد و منجر به اختلال در گردش خون اشخاص مبتلا می‎شود. 6-5 درصد افراد آمریكایی مبتلا به دیابت می‎باشند. (1)

طبق آخرین آمار در جهان 171 میلیون بیمار دیابتی وجود دارد كه پیش‎بینی می‎شود تا سال 2030، 66 میلیون نفر به این رقم افزوده گردد. ‎(2) در اثر این بیماری اكسیژن به میزان كافی به بافت‎های بدن به خصوص پوست و به ویژه اندام‎های انتهایی بدن ماند پا نمی‎رسد. در اثر فاكتورهای متعدد از قبیل استفاده از كفش تنگ، تروما و ‎… بافت صدمه دیده و اولسر (زخم) ایجاد می‎گردد. از 16 میلیون ‌آمریكایی مبتلا، 25 درصد اولسر پا گزارش شده است. بسیاری از این جراحات بدون زمان باقی مانده و منجر به اختلالات وسیع‎تری می‎گردد. (3)

دلایل بروز و پیشرفت زخم در بیماران دیابتی یا عوارض نوروپاتیك (اختلالات عصبی) هستند و یا ایسكمیك (اختلالات خون‎رسانی)، در پای دیابتی ایسكمی و عفونت جزو مشكلات بسیار جدی بوده كه حتی ممكن است فرد دیابتی را با خطر روبه‎رو كند. در زمینه شیوع دیابت در ایران طبق آخرین آمار تعداد مبتلایان بیش از 3 میلیون نفر اعلام شده که 5/2 درصد روستایی و بیش از 5 درصد شهری‎ها را شامل می‎شوند. 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق درمان گردن درد (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:41
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات11
حجم فایل8 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بسم الله الرحمن الرحیم

عنوان: بررسی و مقایسه تأثیر دو روش Properioceptive exercise therapy و Traditional exercise therapy در درمان بیماران با گردن درد مزمن(Non-specific neck pain).

 

مقدمه:

ساختار پیچیده آناتومیكی ستون فقرات و بویژه ناحیه گردنی آن (Cervical area) امكان بررسی دقیق آنرا مشكل كرده است. ساختار استخوانی این ناحیه همراه با مفاصل و لیگامانهای آن به نحوی طرح ریزی شده اند كه توماً در جهت ایجاد بهترین ثبات لازم برای انجام حركات نرم و پیچیدة آن هستند. از اینرو تشخیص و درمان دردهای ناحیه گردنی نیاز به ارزیابی و بررسی دقیق آن دارد.

گردن درد به عنوان دومین عامل اصلی در دورنگاهداشتن بیماران از فعالیتهای اجتماعی و حرفه‌ایشان بعد از كمردرد (L.B.P) شناخته شده است.(1 و 2)

كردن درد را می توان به طور كلی به 2 نوع حاد (Acute) و مزمن (Chronic) تقسیم بندی نمود. كه نوع حاد آن غالباً در اثر تصادفات و صدمات جاده ای و یا وارد آمدن ضربات ناگهانی به ناحیه (Cervical Spine)  و طی Whiplash injury ایجاد میگردد. اما گردن درد مزمن بیشتر در اثر بكارگیری مداوم ئبیمار از Cervical Spine در وضعیتهای نامناسب و یا طی فرایند Agin حاصل می آید.(3) از طرف دیگر به نظر می رسد شكل زندگی مدرن سبب تغییر در میزان شیوع گردن درد در مقایسه با اختلالات كمر شده است. در امریكای شمالی (كانادا) میزان شیوع گردن درد در دوران زندگی 7/66% گزارش شده است. (Cote et al 1998) كه می توان دلیل آنرات افزایش زمان كار در ادارات و كار با كامپیوتر بیان كرد. همچنین در تحقیقی كه توسط Jan et al. 1994 به منظور بررسی مشكلات گردن و شانه و كمر در بین كارمندان و كارگران هشت كمپانی انجام شد، مشخص گردید كه نشانه ها و علامت خطر برای گردن و شانه زمانی ظاهر می شود كه فرد بمدت طولانی كاری با بازوهای بالاتر از سطح شانه و یا همسطح آن و با گردنی خم شده و همچنین در محیط كار نامناسب انجام دهد. Heliovara 1993 در یك مطالعه در كشور فنلاند شیوع عوارض گردن را 6% برای مردان و 15% برای زنان گزارش كرد. Synnerholm  نیز ضمن مطالعه ای بیان كردهد است كه در حدود 20% از درخواستهای مرخصی استعلاجی در كشور سوئد در ارتباط با گردن درد بوده است. Ylinen , Russka 1994 طی مطالعه خود نشان دادند اندازه گیری قدرت عضلانی می توان راهنمای خوبی برای تشخیص و ارزیابی گردن درد باشد. 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق درمان دردهای ناشی از آسیبهای نخاعی (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:41
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل13 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

درمان دردهای ناشی از آسیبهای نخاعی[1]

درد ناشی از آسیبهای نخاعی (SCI)[2] یكی از مشكلاتی است كه هیچ درمان مشخصی و واحدی در طولانی مدت روی آن كارساز نمی باشد. این درد بطور گسترده ای به انواع دردهای حسی (عضلانی اسكلتی و احشایی) و لرزوپاتیك (بالای سطح، هم سطح و زیرسطح) تقسیم یم شود. مكانیزم های مختلفی برای هر یك از این انواع مطرح می باشد. احتمال اینكه بتوان با بررسی های موشكافانه این مكانیزم ها به راه حل های درمانی بهتری دست یافت وجود دارد. درمان های متعدد دارویی و غیردارویی در این رابطه اعمال شده اند لیكن فقط تعداد اندكی از آنها در بررسی های كنترلة اتفاقی قرار داشته اند. در این مقاله به بررسی درمان درد ناشی از اكلپ های نخاع می پردازیم.

درمان های دارویی

مطالعات كنترلة تلفاتی (RCT)[3] امروزه به عنوان استاندارد طلایی مطالعات بالینی و روش های كنترل درد شناخته می شوند. از 8 مطالعة كنترله اتفاقی لوسوكور در رابطه با درمان درد پس از آسیب های نخاعی، چهار مورد منفی بوده اند. تعداد كم نمونه های هر مطالعه (7 تا 21) احتمال بروز اشتباه نوع II (آزمایش به اندازه ای نیست كه یك تاثیر مثبت واقعی را كشف كند) در آنها را قوت می بخشد. بهمین دلیل در حال حاضر بهترین منابع موجود گزارشهای مروری و مطالعات غیركنترله می باشند.

ضدافسردگی ها

مطالعات بیشماری تاثیر مثبت داروهای ضدافسردگی را در شرایط درد مزمن لوزوپاتیك محیطی نشان داده اند. در تنها مطالعة كنترله اثر دارویی ضدافسردگی بر درد ناشی از آسیب های نخاعی Daridoff و همكارانش كشف كردند ترازودون، یك مهاركنندة برداشت دوبارة ئروتونین در غشاء پیش سیناپسی، هیچ ترجیحی بر دارونما در درمان لرزش قشر و احساس سوزن سوزن شدن نداشته است. عوارض ترازومون عبارت بوده اند از گیجی، دهان خشك، سرگیجه، افزایش اسپاتیسیتی، و احتباس ادرار. Heilporn در مطالعه ای غیر كنترله به این یاخته دست پیدا كرد كه 8 نفر از 11 نفر مبتلا به درد ناشی از آسیب های نخاعی كه دردهای بیشتر داشتند به خوبی به درمان روزانة ملیتراسن[4] (150 میلی گرم خوراكی) و فلوپنتیكسول[5] (3 میلی گرم خوراكی) پاسخ دادند. و همكارانش نیز نشان دادند كه 25 نفر از 33 نفر بیمار مبتلا به درد آسیب های نخاعی كه انواع مختلفی از درد را تجربه می كرده اند به تسكین رضایت دهنده ای با رژیم دارویی آمی تریپتلین و كلونازپام بهمراه یكی از روش های استفاده از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی هیدروكسی تریپتوفان بهمراه TENS و یا تحریك نخاع دست یافته اند. دو گزارش موردی نیر تاثیر مخلوط داروهای ضدافسردگی و ضد تشنج را روی دردهای نوروپاتیك ناشی از آسیب های نخاعی نشان داده اند.


[1] - Treatment of Spinal Cord Injury Pain

[2] - Spinal Cord Injury

[3] - Randomized Controlled Trials

[4] - Melitracen

[5] - Flupenthixol

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق درباره درد (جزوه)

جمعه 4 اسفند 1396
23:41
مارال
دسته بندیجزوه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل13 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

این مقاله بر اساس یك ارایه مطلب در مقالات انجمن درد نیوانگلند در فوریه 2000 میلادی نگارش شده است.

 

آینده مقوله درد[1]

این مقاله بر اساس ارایه مطالب ملاقات انجمن در نیوانگلند در فوریه 2000 میلادی نگارش شده است.

سال‌های قبل از 1960، تا قبل از 1960 میلادی هیچ متخصص دردی وجود نداشت. در زمینة درد فقط یك كتاب مرجع منتشر شده بود كه چاپ اول كنترل درد توسط Bonica است كه در سال 1953 به انتشار رسیده است. این كتاب تقریباً حاصل فعالیت‌های یك نفر بود. در آن زمان هیچ ژورنالی در زمینة درد یا آزمایشگاههای مختص مطالعات روی مسأله درد، و یا برنامه‌های تأمین هزینه جهت انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه و یا برای آموزش پزشان وجود نداشت. تحقیقات فیزیولوژیك اكثراً روی داوطلبان سالم و فقط تعداد اندكی از آنها روی بیماران انجام می‌شد. آنچه به عنوان درد از آن ذكر می‌شود در واقع درك حس ناخوشایند[2] بود. تعداد كمی از پیشروهای این معلم مانند Leniche، Noordeubos و Liringston از سایر همكاران خود جلوتر بودند. این افراد همگی جراح بوده اند. Liringston كه دارای یك آزمایشاه درد بوده است و بررسی‌های بالینی و مطالعات و فرضیات خود را در 1943 منتشر ساخت. Beecher روی پاسخ به دارونماها تحقیق كرده است. Bonica خود را فردی خود آموخته، در دوران سربازی عنوان كرده است. مراجع مختلف پزشكی، جراحی و یا سایر تخصص‌ها مسأله كنترل درد را ندرتاً عنوان و یا مطرح می‌كردند. درد همیشه جزو محصولات جانبی حالات مرضی و بیماری‌ها شاخته می‌شد و باور بر این بود كه درمان مناسب بیماری باعث تسكین درد خواهد شد. سیستم عصبی حسی نیز به مانند یك سیستم حاوی سیم‌های ارتباطی پالیو كه فقط الیپالس‌ها را به مغز منتقل می‌نمایند شناخته می‌شد.

سالهای 1960 تا 1970 . در سال 1960 بونیكا به عنوان رئیس هیأت مدیره بیهوشی در دانشاه واشنگتن شروع به كار كرده و بدنبال آن فعالیت‌های بین‌المللی خود را در زمینة تحقیقات روی درد و كنترل آن آغاز كرد. چنین حركتی درست در زمانی اتفاق افتاد كه دانشكده‌های پزشكی و مراكز بهداشتی درمانی دانشگاهی رشد سریعی داشته و مؤسسه ملی سلامتی[3] سریعاً در حال گسترش بود. اینها همه باعث راحتی و كثرت بودجه در دسترس جهت انجام تحقیقات شد. برنامه‌های تحقیقاتی اختصاصی در زمینة درد بطور گسترده‌ای در سرتاسر جهان انجام می‌شد. در سال 1965 فرضیه دریچه ای[4] Melzack-wall در مجله علم منتشر شد. تأثیر این فرضیه روی فعالیت‌های بالینی و تحقیقاتی بسیار وسیع و گسترده بود.


[1] -The future: will pain Be Abolished or Just pain Management specialists?

Pain Clinical updates, volume VII, No. 6 December 2000

[2] - Nocieption

[3] -National Institute of Health (N15)

[4] -Gate theory

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق درد و فرهنگ (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:40
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات19
حجم فایل13 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

درد و فرهنگ[1] 

یكی از شماره‌های اخیر مجلة درد: تازه‌های بالینی به بررسی سؤالاتی در مورد ارتباط درد و فرهنگ پرداخته است. در این شماره اهمیت و تفاوت‌های بین نژاد درد و فرهنگ[2]، فرهنگ و نسل[3] را بررسی و مطالعه نموده و به بازنگری تحقیقاتی پرداخته است كه به بررسی تأثیرات این فاكتورها روی ماهیت تجربه و یا درمان و كنترل درد پرداخته است. اهمیت آنالیزهای نقل قولی[4] و نیز  تحقیقات كیفیتی بطور عام مورد تأكید قرار گرفته است.

درد به عنوان یك پدیدة بیولوژیكی – روانشناختی - اجتماعی[5]

درد و تجربة آن به اندازة تاریخ مدون قدمت دارند. با این وجود، روش‌های مختلفی كه انسانها درد را به تصویر درآورده‌اند با توجه به زمان و مكان متفاوت بوده است. Roselyn Ray كه یك تاریخ شناس است عقیده دارد كه درك درد در واقع منعكس كنندة آناتومی و فیزیولوژی است در حالیكه مسایل و فاكتورهای فرهنگی و اجتماعی پایه‌های روش‌های ابزار و یا حتی درمان درد می‌باشند. تصور گستردة اجتماعی – سیاسی‌های كه از درد وجود دارد در طی دهة گذشته دچار تفسیر شده است. وزارت‌خانه‌های كشورهای متعدد، سازمان بهداشت جهانی، انجمن بین‌المللی مطالعه درد، و اخیراً مؤسسات، گروههای حمایتی، و دفتر بازرسی مراكز خدمات بهداشتی ایالات متحده نیز همگی از یك رویكرد مبتكرانه و مؤثر در رابطه با مسأله درد حمایت و پشتیبانی كرده‌اند. آنها همگی معتقدند كه درد یك پدیدة بیولوژیكی – روانشناختی – اجتماعی است كه اكثراً احتیاج به بررسی‌ها و حمایت‌های چند رشه‌ای دارد. تحقیقات در زمینه‌های بیولوژی و نوروبیولوژیی درد راههای جدیدی را در مورد مسأله درد و كنترل و درمان آن پیش‌روی ما گذاشه است كه به موازات پژوهش‌های مختلف در زمینه‌های فرهنگی، روان‌شناختی و اجتماعی مربوط به درد، ابراز آن، پاسخ‌های رفتاری، رفتارهای درمان طب، و نیز پذیرا بودن آن دخالت‌ها و تداوم روش‌های درمانی انجام می‌شوند.

یك دورنمای شخصی

در سالهای 1992 تا 1995 انجمن ملی سرطان ایالت متحده برنامه‌ای به نام برنامة آموزش‌های درد سرطانی بوستون اجرا می‌كرد. این برنامه كه توسط گروهای از پرستاران متخصص انكولوژی، یك انكولوژیست، مترجم، دستیاران تحقیق و یك جامعه‌شناس تشكیل می‌شد با مشخص كردن عدم درمانی كافی بیماران سرطانی متعلق به فرهنگهای مختلف در منطقة بوستون به نقش حمایتی بیمارستانها، مؤسسات خدمات بهداشتی و آسایشگاهها در این رابطه می‌پرداخت. این برنامه در طی اجرا 500 نفر پرستار خانگی، بیمارستانی و یا مشغول به كار در آزمایشگاه تربیت نمود. همچنین با همكاری نماینده‌هایی از عامة مردم بروشورهای اطلاعاتی مفیدی جهت تعالیم مربوط به دوره‌های سرطانی برای 11 گروه با زمینه‌های فرهنگی قضاوت به 11 زبان مختلف تهیه شده است.

 


[1] - Culture and pain

Pain Clinical Updates Volume X, No.5, December 2002

[2] - Ethnicity

[3] - Race

[4] - Narrative analysis

[5] - Biopsychosocial

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق درد عضو مجازی (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:40
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات12
حجم فایل9 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

درد عضو مجازی[1]

در 80 درصد بیماران دچار قطع عضو، درد در محل عضو قطع شده احساس خواهد شد. این درد پس از قطع عضوی كه بطور مزمن دردناك بوده است بیشتر دیده شده و معمولاً مشابه همان دردی است كه قبل از قطع عضو وجود داشته است. این درد تدرتاً در كودكان دیده می شود. همچنین تا به حال تجربه چنین دردی در افرادی كه بطور مادرزاد دچار فقدان و با نقص عضو هستند دیده نشده است. با وجودی كه Jensen و همكارانش كاهش در شیوع درد عضو مجازی در طی 2 سال را نشان داده اند (از 72% به 59%) سایر نویسندگان به چنین یافته ای دست نیافته اند.

درد عضو مجازی می تواند تا 80 درصد افراد دچار قطع اندام را مبتلا نماید. فاكتورهای محیطی و مركزی مختلفی در تعیین شدن آن موثرند.

پاتوفیزیولوژی

هر دو نوع فاكتورهای محیطی و مركزی در درد عضو مجازی نقش تعیین كننده دارند. فاكتورهای روان شناختی به نظر باعث بوجود آمدن این مشكل نمی شوند اما در شدت و نیز سیر آن موثرند.

فاكتورهای محیطی. احساس مجازی كرامپی و یا فشارنده در والقع در اثر تنش عضلانی در باقیماندة اندام بوجود می آید. تغییرات تنش عضلانی در باقیماندة اندام نسبت به حس كرامپی و یا فشارندة درد مجازی در حدود چند ثانیه ای تقدم دارند. روش ها و درمان هایی كه تنش عضلانی مربوطه را از بین می برند باعث كاهش درد كرامپی مجازی می شوند. بسیاری از افراد دچار قطع عضو اظهار می كنند كه درد مجازی كرامپی ای را كه احساس می كنند با فعالیتها و ورزش هایی كه باعث كاهش انقباض عضلانی می شود تخفیف و با حركات و ورزش هایی كه بطور كلی تنش عضله را افزایش می دهند تشدید می یابد. تمرین های متناسبی كه تنش عضله در باقیمانده اندام را تغییر می دهند روی شدت درد مجازی تاثیر می گذارند.

 


[1] - Phantom Limb Pain

Pain Clinical Updates Volume VIII, No.3, June 2000

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق درد ثانویه به آسیب‌های نخاعی (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:40
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل12 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

درد ثانویه به آسیب‌های نخاعی: علایم بالینی، شیوع و اصطلاحات[1]

درد یك جزء همراه بسیار ناتوان كنندة آسیبهای نخاعی (SC1) است كه باعث افزایش فشار بر بیمارانی می‌شود كه در اثر این آسیب‌ها دچار تروهای فیزیكی و عاطفی می‌باشند. با وجودی كه از بین رفتن فعالیت مهم ترین عارضه آسیب‌های نخاعی محسوب می‌شود، درد نقش مؤثری در توانایی چنین افرادی در بدست آوردن حد ایده‌آل فعالیت خود دارد. نتایج یك همه‌پرسی در انگلستان نشان می‌دهد كه در 11 درصد افرادی كه به این مطالعه 37 درصد بیماران دچار آسیب نخاعی با ضایعات بالای قفسه درصدی و یا گردنی و 23 درصد بیماران با ضایعات پائین توراسیك و یا لومتوماكرال حاضر بوده‌اند به جای تسكین درد، فعالیت مثانه، روده و یا حتی فعالیت جنسی خود را از دست بدهند، نشان داده شده است.

با وجودی كه ضایعات نخاعی یك مشكل شناخته شده می‌باشند عدم تناسب در میزان شیوع گزارش شده آن وجود دارد. بعلاوه لغات و روش‌های بسیار متعدد و متفاوتی برای طبقه‌بندی انواع درد ناشی از ضایعات نخاعی استفاده می‌شود. این مقاله به بررسی اپیدمیولوژی و علایم بالینی درد ضایعات نخاعی پرداخته و روش‌ها مختلف موجود برای تقسیم‌بندی آن را توضیح خواهد داد. ما از اصطلاحاتی كه توسط كمیتة طرح ضربت درد پس از ضایعات نخاعی توسط انجمن جهانی مطالعه درد[2] ابداع شده است استفاده خواهیم كرد.

اپیدمیولوژی

شیوع و رواج درد ضایعات نخاعی: مطالعات بسیاری به بررسی شیوع درد ضایعات نخاعی پرداخته‌اند. یك جمع‌بندی از مجموع 15 مطالعه در این رابطه نشان می‌دهد كه حدود 69 درصد چنین بیمارانی دچار درد شده و تقریباً یك سوم آنها درد خود را شدید ذكر می‌نمایند. مطالعات متعدد جدیدتری نیز این یافته‌ها را تأیید كرده‌اند. مطالعه‌ای روی 901 بیمار نشان داده است كه شیوع درد مزمن حدود 66 درصد است. یك بررسی پرسش نامه‌ای نیز شیوع حدود 66 درصد و دو مطالعه طولی نیز شیوع 64 درصدی در 6 ماه و 63 درصدی در 12 ماه در پی‌گیری‌های پس از ترخیص از بیمارستان پیدا كرده‌اند.

 


[1]- Pain following spinal cord injury: Clinical features, prevalence, and Takonomy

IASP Newsletter. 2000, lssue 3

[2]- Task Force on Pain following spinal cord Injury of the International Association for the study of pain (IASP) 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق درباره داروهای مسكن ضروری (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:40
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات10
حجم فایل8 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

«داروهای مسكن ضروری»[1]

خوانندگانی كه با برنامه‌های تلوزیونی انگلستان آشنا هستند احتمالاً نام برنامه ای به نام «دیسكهای جزیرة متروك» را شنیده اید. در این برنامه از افراد مشهور دعوت می‌شود تا برای سفری احتمالی به جزیره ای متروك 8 دیسك موسیقی، یك كتاب و یك شیئی نفیس انتخاب نمایند. افراد دلایل انتخاب خود را ذكر كرده و موسیقی‌های انتخاب آنها نیز در خلال برنامه پخش می‌شوند. این برنامه در واقع یك تصور بسیار رومانتیك ایجاد كرده و حال و هوایی خیالی دارد.

1)      An Evidence Base for WHO “Essential Analegesics” Pain Clinical Updates Volume VIII, No.1, March 2001

رشد بی رویه جمعیت جهان و منابع محدود حدمات بهداشتی درمانی را در بسیاری از كشورها مشابه طب در جزیره متروك نموده است.

بسیاری از مردم جهان از چنین جزایر متروكی دور هستند اما در معرض فاكتورهای مختلف دیگری نیز مانند فقر، كمبود، تبعیض‌های اقتصادی، و یا فجایع (چه طبیعی و چه سیاسی) قرار دارند. افرادی كه به چنین گروههایی خدمات بهداشتی ارایه می‌نمایند باید یك هستة مركزی طب كم هزینه و در دسترس برای مواجهه با شرایطی كه در طی طبابتشان ممكن است بوقوع بپیوندند ایجاد نمایند. روش‌ها و انتخاب‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد: كتاب فاماكوپة مارتین دیل اشاره شده است كه حدود 000/50 داروی مجاز و انحصاری وجود دارند. انتخاب یك گروه داروی موثر و مفید از بین این چنین مجموعة بزرگی كار بسیار مشكلی خواهد بود.

مفهوم «داروهای پایه» توسط سازمان بهداشت جهانی

نسبت داروهای پایه یا EDL گزارشی ارائه شده به بیست و هشتمین گردهمایی سازمان بهداشت جهانی در سال 1975 اقتباس شد تا دسترسی به داروهای مناسب توسط جمعیتی كه با سیستم توزیع دسترسی محدودی داشتند آسان تر شود. هدف تهیه و تدارك لیست‌هایی مختلف براساس نیازهای بهداشتی منطقه ای در هر كشور بود. این فرم‌ها همگی توسط مشاوره با متخصصین بهداشت عمومی، فارماكولوژی پزشكی، مرتباً به روز می‌شود. در گردهمایی سالیانه WHO در سال 1975 قطع نامه ای بطور رسمی از دبیركل درخواست كرد تا مدل اولیه داروهای ضروری را تهیه نماید. این لیست اولیه بطور مرتب در فواصل تقریباً دو سال یكبار مورد بازنگری قرار می‌گیرد. تازه ترین آن‌ها كه بازنگری یكصد و دهمی است در نوامبر و دسامبر 1999 منتشر شده است.

 


[1] An Evidence Base for WHO “Essential Analgesics” Pain Clinical Updates Volume VIII, No.1, March 2001

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق ید و گواتر و هپاتیت b (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:39
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات49
حجم فایل25 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فهرست مطالب

عنوان

صفحه

نقش تغذیه در بیماری گواتر:

 

- مقدمه

 

- ید

 

- نمك یددار

 

- اهمیت ید

 

- ید مورد نیاز از كجا تأمین می شود

 

- كمبود ید

 

- گواتر چیست

 

- گواتر ساده یا آندمیك

 

- كرتینیسم

 

اختلالات ناشی از كمبود ید در چه منطقی از كشور شایع است

 

- راههای پیشگیری

 

- منابع غذایی

 

سمینار والدین:

 

- هپاتیت B

 

- مقدمه

 

- عامل هپاتیت B

 

- مهمترین منبع ویروس هپاتیت B

 

- محل زندگی و افزایش ویروس هپاتیت B

 

- مهمترین نشانه های هپاتیت B

 

- مهمترین راههای شناسایی ناقلین هپاتیت B

 

- راههای انتقال هپاتیت B

 

- راههای عمومی انتقال هپاتیت B

 

- دورة نهفتگی بیماری هپاتیت B

 

- خطر افرادی كه بطور مزمن به هپاتیت B آلوده اند

 

- انتقال هپاتیت B در محل كار

 

- فعالیتهای ورزشی روزانه برای مبتلایان

 

- به هپاتیت B

 

- واكسن هپاتیت B

 

- برنامه غذایی بیماران مبتلا به هپاتیت B

 

- مهمترین راههای پیشگیری از بروز هپاتیت B

 

سمینار كودكان:

 

- غذا و تغذیه

 

- غذا چیست

 

- تعریف

 

- چرا غذا می خوریم

 

- غذا از چه چیزهایی درست شده است

 

- انرژی غذا و نیاز به آن

 

- انرژی غذا و نیاز به آن

 

- كالری چیست؟

 

- گروههای غذایی

 

- گروه شیر و فرآورده های آن

 

- گروه گوشت و تخم مرغ

 

- گروه میوه ها و سبزیها

 

 


 

 

 

نقش تغذیه در بیماری گواتر

 

مقدمه:

بر اساس گزارشات سازمان جهانی بهداشت 20% جمعیت جهان مبتلا به سوء تغذیه های مزمن هستند. حدود 190 میلیون كودك زیر 5 سال از سوء تغذیه انرژی پروتئینی رنج می برند و روزانه 40 هزار نفر از این كودكان می میرند. بیش از 2 میلیارد نفر كه اكثر زنان و كودكان می باشند، دچار كمبود یك یا چند ماده مغذی (ید، آهن، ویتامینهای A و D و …) هستند. عواقب این كمبودها عقب ماندگیهای جسمی و ذهنی، كوری و مرگ می باشد.

كمبودهای فوق الذكر از عمده ترین مشكلات تغذیه ای كشور ما محسوب می گردند از جمله اختلالات ناشی از كمبود ید حدود 15 میلیون نفر از جمعیت كشور را به درجات مختلف گرفتار كرده است و تخمین زده می شود كه حدود 3 میلیون نفر از عوارض شدید آن رنج می برند. آنچه كه قابل تعمق است عوارضی چون كاهش قدرت فراگیری، كاهش كارآیی و عدم توانایی در كسب مهراتهای پیچیده است كه در ارفاد مبتلا به كمبود ید ظرهر می گردد و نسل آینده و توسعه ملی اقتصادی كشور را در معرض مخاطره قرار می دهد. مسئله مهم آن است كه اختلالات ناشی از كمبود ید غیرقابل جبران اما قابل پیشگیری هستند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به powerpointdl است. || طراح قالب bestblog.ir