تحقیق استخوان (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:28
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات16
حجم فایل24 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

در مقدمه:

مشكلاتی كه در بخش بندی وجود دارد:

1-شكل تمام استخوانها یكنواخت و مثل یكدیگر نیست

2-وجود رگهای خونی در كنار بافت استخوان

3-لبه های از بین رفته و پخش شده

4-ناحیه های باریك استخوانی

5-بلورینگ ذاتی تصاویر CT

6-تأثیرات جزئی حجم.

 

از تصاویر CT برای برنامه ریزی اولیة قبل از جراحی و همچنین هدایت در حین جراحی و همچنین تشخیصهای بعد از عمل جراحی استفاده می شود.

مفصل لگن یك توپ و سوكت اتصال است كه شامل نمود و استخوان لگن است.

 

الف- تعریف مسأله یا فرضیه:

استخوانها بدلیل به عهده داشتن وظایف متعددی نظیر حركت و تحمل وزن بدن، محافظت از قسمتهای حساس بدن نظیر مغز، نخاع، خون سازی و غیره از اهمیت زیادی برخوردار هستند. به همین دلیل آنالیز كمی (Quantitative Analysis) بافتهای استخوانی با استفاده از تصویربرداری تشخیصی (Diagnostic Imagine) مورد توجه پزشكان و متخصصین ارتوپد قرار دارد. در این میان تصاویر سی تی اسكن، در مقایسه با سایر دستگاههای تصویر گری بالینی، بدلیل نمایش بهتر بافتهای استخوانی در تصمیم گیری های مهمی نظیر تشخیص و درمان بیماریهای استخوانی، شكستگی استخوان و ناهنجارهای استخوانی از كاربرد بیشتری برخوردار هستند. استخوان فمور (Femur) و سر آن (Femoral Head) بدلیل تحمل وزن تنه با بالا رفتن ریسك فاكتورهایی نظیر بیماری پوكی استخوان (Osteporosis)، بیماری سیاه شدن استخوان (Avascular Necrosis) یا بیماریهیا مادرزادی (Congential Disease)، شكستگی و غیره در معرض ریزش (Collapse) میباشد. در صورت ریزش و یا عملكرد غیرعادی استخوان فمور قدرت راه رفتن از شخص سلب گردیده و عمل جراحی در ناحیه استخوان ران (Total Hip Replacement) الزامی می گردد. در پزشكی مدرن، ارزیابی كمی تصاویر پزشكی اخذ شده از فمور بكمك كامپیوتر برای بالا بردن سرعت، كیفیت و دقت پیشگیری، تشخیص و درمان مرتبط با موارد فوق الذكر مطرح است. بخش بندی و مدل كردن استخوان فمور با استفاده از تصاویر چند مقطعی (Multi Slice) سی تی اسكن بصورت اتوماتیك بخش مهم و اساسی از ارزیابی عملكرد این استخوان، بیماریهای مرتبط، طراحی عمل جراحی و غیره بكمك كامپیوتر را شامل میگردد كه در این پروژه كارشناسی ارشد مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق آزمایشات بالینی در زمینه بهبود درد ده چالش (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:27
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات20
حجم فایل13 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آزمایشات بالینی در زمینه بهبود درد: ده چالش[1]

در طی 25 سالی كه از تشكیل انجمن جهانی بررسی و مطالعه درد می‌گذرد، مسأله كنترل درد از نظر اهمیت بطور شگفت‌آوری رشد كرده است. با این وجود در سرتاسر جهان، فشارهای اقتصادی عامل تعیین كننده مهمی در این رابطه هستند كه هر مداخلة بالقوه مفیدی بطور دقیق از نظر قابل اطمینان بودن و سوددهی مورد بررسی و آزمایش قرار بگیرد. قبل از این كه به عنوان یك المان مفید و ارزشند در خدمات بهداشتی جامعه وارد شود. این تأكید و اصرار روی پایه‌گذاری طبابت[2] بر بهترین اطلاعات و مدارك موجود یكی از تمایلات جهانی برای حركت به سمت خدمات بهداشتی مستدل است.

از بین تمام روش‌های مختلف بررسی و ارزیابی مداخله‌های ضد درد، مطالعات كنترل شدة اتفاقی (RCTs) [3] یكی از روشهای ساده و در عین حال قدرتمند و قوی می‌باشند. یك ارزش مهم این مطالعات در زمینة مسأله كنترل درد، توانایی آنها در كم كردن آثار غیر منتظرة فاكتورهای ناشناخته‌ای است كه می‌توانند روی پاسخ‌های بیماران تأثیر بگذارند. بعلاوه بررسی‌های مربوط به مسأله كنترل درد و درمان آن می‌توانند در رابطه با مسائل اختصاصی‌تری مثل توقعات پزشك و یا بیمار، منابع تأمین هزینه و نیز پاسخ به دارونماها كمك زیادی به ما بنمایند. مطالعات كنترلة اتفاقی بطور تصادفی بیماران و یا داوطلبان را در گروهی كه در آنها مداخله‌ای صورت می‌گیرد و گروهی دیگر، یا گروه كنترل، قرار می‌دهند. مطالعات كنترلة اتفاقی آینده‌نگر و دو سوم كور تكنیك‌های بسیار قدرتمندی برای كاهش دادن ضریب گرایش[4] در مطالعات بالینی خصوصاً در زمینة كنترل درد می‌باشند كه در آنها تأثیرپذیری و نیز آثار دارونما می‌توانند در یافته‌های نهایی تغییر و یا اختلال ایجاد نمایند.

در طی نیمة دوم قرن بیستم تعداد مطالعات كنترلة اتفاقی‌ای كه به روشها و ترفندهای كنترل درد پرداخته‌اند در هر 1 سال دو برابر شده است. در اوت سال 1999 اداره ثبت مطالعات كنترلة كاكرن[5] كه بزرگترین مجموعة مطالعات كنترله در دنیا را در اختیاردارد اعلام كرد كه درد و یا درمان‌های مربوطه در بیش از 20 هزار نقل قول یعنی بیش از 9 درصد كل ذكر شده اند. برخورد با وفور و كثرت مطالعات كنترله اتفاقی در زمینة درمان و كنترل درد و نیز رشد فزاینده چنین مطالعاتی، چالش‌های بسیاری را برای محققان، پزشكان، سرمایه‌گذاران، هیأتهای اخلاق پزشكی، مصححان مجلات و نیز جامعه مردم ایجاد كرده است. در این مقاله به بعضی از این چالش‌ها پرداخته شده و راهكارهایی جهت مقابله و برخورد با آنها ارائه خواهند شد. بعضاً این راهكارها از مباحث كلی در مورد آیندة مطالعات كنترله اتفاقی كه در محل دیگری منتشر شده‌اند برداشت شده است.

چالش 1: از سعی و تلاش غیر ضروری و تكراری خودداری كنید.

قبل از شروع به انجام یك مطالعه و پژوهش، محققان، بیماران و آژانس‌های سرمایه‌گذاری باید مطمئن باشند كه مسأله و سؤالی كه تحقیق مورد نظر به آن می‌پردازد قبلاً پاسخ داده نشده باشد. با توجه به كثرت بررسی‌ها، دو راهكار می‌توانند جهت برخورد با این مشكل بكار برده شوند:

 


[1] -Clinical Trials in Pain Relief: 10 Challenges

[2] -Practice

[3] -Randomized Controlled Trials

[4] -Bias

[5] -Cochrane controlled Trials Register

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق درباره آزمایش بر روی سیستم عصبی اتونوم (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:26
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات17
حجم فایل12 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آزمایش بر روی سیستم عصبی اتونوم[1]

سیستم عصبی اتونوم یك شبكه عصبی وسیع است كه نقش اصلی آن تنظیم محیط داخلی توسط كنتبف هموستاز و فعالیت‌های احشایی است. با وجودی كه اكثر فعالیت‌های سیستم اتونوم خارج از كنترل اداری می‌باشند، عواطف و ورودی‌های سوماتولنسوری بطور قابل توجهی سیستم اتونوم را تحت تأثیر قرار می‌دهند. با بررسی تغییرات برجستة وازوموتور و سودوموتور پس از آسیب تروماتیك به اعصاب، این كه سیستم اتونوم نقش مهمی در تعدیل و درك درد دارد مدتها قبل شناخته شده بود. با وجود شك و ابهامی كه در رابطه با اهمیت نقش سیستم عصبی سمپاتیك در ایجاد و تداوم درد وجود دارد، متخصصان درد همیشه در جستجوی وسایل و راههایی برای مطالعه و بررسی سیستم اتونوم بوده‌اند.

آناتومی

سیستم اتونوم در هر سطحی از سیستم عصبی دارای اجزاء مختلفی می‌باشد.

جزء مركزی كه به نام شبكة‌ مركزی اتونوم(CAN)  [2]  نیز شناخته می‌شود شامل مناطق مختلفی از مغز می‌باشد.[3]

اینسولا بدلیل ارتباطاتی كه با هیپوتالاموس،‌ تالاموس، هسته پارابراكیال و NTS

دارد،‌ به نظر یك منطقه حیاتی حسی حركتی احشایی است.

تحریك و فعال شدن قشر اینولا باعث بروز هیپرتانسیون، تاكیكاری، ایستادگی موها[4]، گشادی مردمكها و ترشح بزاق شده و فعالیت دستگاه گوارش را نیز تغییر خواهد داد. تحریك كورتكس پری فرونتال میانی كه دارای ارتباطات گسترده‌ای با آمیگدال، هیپوكامپ، تالاموس، هیپوتالاموس،‌ هستة پارابراكیال و NTS می‌باشد باعث بروز برادیكاری و افت فشار خون شده و ترشحات دستگاه گوارش را تعدیل می‌نماید.

هیپتوتالاموس مهم ترین ارگان سیستم اتونوم بوده و تمام فعالیت‌های حیاتی بدن را كنترل كرده و سیستم‌های غدد درون‌ریزی و اتونوم را نیز  منسجم نگه می‌دارد.

 


[1] - Testing the Autonomic Nervous system

IASP Newsletter – Nov./ Dec. 1998

[2] - Central autonomic network

[3] - Instula, medial prefrontal cortex, hypothalamus, amygdula, ventrolateral medulla, nucleus of the tractus solitraius (NTS), nucleus parabrachialis, periaqueductal gray, and the circumventricular organs.

[4] - Piloerection

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق آرتوروز زانو (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:26
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات21
حجم فایل16 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

عنوان: مقایسه اثر درمانی گوۀ خارجی به همراه ساپورت مفصل   ساب تالار با گوه های خارجی داخل کفش در بیماران مبتلا به آرتروز زانو

 

 

 

 

 

چکیده : این تحقیق به منظور بررسی اثر گوه خارجی به همراه ساپورت مفصل ساب تالار بر روی زاویه  فموروتیبیال در بیماران مبتلا به واروس دفورمیتی زانو ناشی از استئوآرتروز صورت گرفته است. به همین منظور اثر این نوع گوه با گوه خارجی داخل کفشی مقایسه گردید مدت انجام مطالعه 8 هفته بود و افراد مورد مطالعه بیماران مبتلا به استئو آرتروز زانو بودند که بصورت تصادفی بر حسب اولویت مراجعه به دو گروه تقسیم گردیدند . از اندازه گیری زاویه فموروتیبیال از روی بدن برای بدست امدن مقدار این زاویه استفاده گردید برای بررسی کیفی بیماران از پرسشنامه koos  که شامل موارد درد، فعالیت های روزانه ، علائم بیمار، کیفیت  زندگی است استفاده شد ارزیابی دو مرحله قبل و بعد از درمان برای هر گروه صورت گرفت.

20 بیمار در این تحقیق شرکت داشتند . در مرحله اول و شروع تحقیق هیچگونه تفاوتی در زاویه فموروتیبیال و درد و فعالیت های روزانه و کیفیت زندگی(85=p) و علائم بیماری  بین دو گروه وجود نداشت و دو گروه کاملا همگن بودند بعد از 8 هفته گروهی که گوه خارجی با ساپورت ساب تالار دریافت کرده بود بطور معنی داری افزایش زاویه فموروتیبیال وافزایش  فعالیت های روزانه و کیفیت زندگی و علائم بیماری را نسبت به گروه دیگر نشان دادند ولی در مورد درد اگر چه درد در گروه ساپورتی کاهش پیدا کرده بود ولی از لحاظ آماری تفاوت معنی داری بین دو گروه مشاوره نشد این نتایج بیان می دارد  که گوه خارجی به همراه ساپورت مفصل ساب تالار باعث حفظ اصلاح والگوسی زاویه فموروتیبیال در بیماران مبتلا به واروس دفورمیتی ناشی از آرتروز زانو می شود و نتایج درمانی و کلینکال بهتری نسبت به گوه تنها خواهد داشت.

مقدمه :

استئوآرتروز زانو یکی از عمده دلایل از کارافتادگی در بالغین محسوب می گردد(1). دلایل متعددی در پیشرفت این بیماری موثر هستند، اما راستای زانو در این میان از اهمیت خاصی برخوردار است. انحرافات واروس و والگوس باعث افزایش خطر ابتلا به این بیماری میشود(2). در یک زانو با راستای طبیعی در حین راه رفتن نیروها و فشار های دینامیکی بصورت نامتقارنی بین دوکندیل زانو تقسیم می شوند بطور کلی فشار وارد بر کندیل داخلی بیشتر است(3). دفورمیتی واروس باعث افزایش هرچه بیشتر این فشارها بر روی کندیل داخلی می شود(4). بیماران مبتلا به آرتروز زانو معمولا دچار درگیری در یکی از سطوح مفصلی می شوند که در این میان درگیری سطح مفصلی داخلی ده برابر سطح مفصلی خارجی است(5).

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق آبله (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:26
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات13
حجم فایل11 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آبله

SMALLPOX

[VARIOLA]

 

تعریف

یک بیماری حاد و بسیار واگیر ویروسی است که توسط واریولا (POX VIRUS) ایجاد می شود.

آبله کبیر (آبله کلاسیک)، آبله صغیر variola minor  (آلاستریم) و شبه آبله varioloid  سه شکل اصلی بیماری آبله را تشکیل میدهند.بلیماری آبله با نشانه های خاص در مرحلة مقدماتی و پیدایش بثورات جلدی مشخص می گردد. این بثورات مراحل مختلف ماکول تاکبره را طی کرده و در آخر یک اسکار فرو رفته در محل آنها تشکیل میشود که بیمار را آبله گون می نماید.

تاریخچه

          بنظر می آید که آبله را در هر هزار سال قبل از در چین میساختند و گزارشاتی از بیماری در خاندان سلطنتی Tcheou وجود دارد.

          نخستین گزارش مربوط به 1156 سال قبل از میلاد در چین میساختند و گزارشاتی از یک بیماری حاد در چهل سالگی فوت می کند و با بررسی مومیایی وی (1979) مشخص گردیده که علت مرگ وی آبله بوده است. در سال 312 بعد  از میلاد بیماری آبله در محدوده امپراطوری رم به صورت اپیدمی بروز کرد که با تلفات سنگین همراه بود. و اولین بار اصطلاح variola توسط Marius در سال 570 بعد از میلاد بکار برده شد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق IGFBP5و مرگ سلولی در سلولهای اپیتلیای پستان (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:26
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات13
حجم فایل26 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

خلاصه :

 مقدمه:

 و نقش آن در پسرفت غدد پستانی

اثرات درون سلولی  

تنظیم مقدار IGF و پروتئین باند کننده آن در جریان خون

محل ترشح IGFBP

مهار عمل IGF باندینگ پروتئینهای پنج و سه

مهار آغاز فرسته IGF توسط باندینگ پروتئینهای پنج و سه

بخش آخر

بنام خدا

وapoptosis در سلولهای اپیتلیالی پستان IGF فرسته های حیاتی و مهمی هستند که باعث حفظ انواع سلول های از apoptosis می شوند. اگرچه توانایی زیستی IGF ها توسط میل ترکیبی بالای آنها با تعدیل می شوند، اما هیچ علامت آزمایشی مبنی بر تنظیم فعالیت IGFها توسط پروتئینهای باندشده به آنها در پستان وجود نداشته است. در این مطالعه بیان در طی توسعه غددپستانی و همینطور اثرات آنها بر IGF ها در کشت سلولی آزمایش شده است. در طی یک تا سه پسرفت پستاان در موش به میزان قابل توجهی هنگامی که apoptosis برای بازسازی غدد روبه افزایش بود، افزایش یافت. در کشت سلولی نشان داده شد که بیان از سطح Basal سلول بوده و درست د رمحلی قرار می گیرد که از فعالیت IGF ممانعت می کند. همینطور  اگزوژنوسرد کشت سلول های اپیتالیایی پستاان بقاءء یا ماندگاری میانجی شده توسط IGF را مهار کردند و میزان Apoptosis را حدود چهار برابر در حضور این  در مقایسه با IGF تنها افزایش یافت.

 آزمایشات در ارتباط با مسیرهای سیگنالی مؤثر در apoptosis  نشان می دهند که  موجب فسفریلاسیون PKB و نهایتاً فاکتور نسخه برداری forkhead می شوند که این عمل توسط  ها مهار می شود. این مطالعه شواهدی را فراهم می کند که نشان می دهد  نقش مهمی در تنظیم apoptosis در پستان ایفا می کند.

 مقدمه  

 بعنوان مقدمه اشاره ای مختصر خواهیم داشت به عملکرد این دو در بافتها:

 IGF ها نقش حیاتی در هموستاز بافتها و  تنظیم و تکثیر، تمایز و مهاجرت سلولی در طی رشد و توسعه ایفا می کنند. همینطور IGF ها فاکتورهای مهم ماندگاری یا بقاء سلولی هستند

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق درباره ایدز (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:25
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات7
حجم فایل6 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

HIV

ایدز یا ویروس "اچ ای وی"(HIV) بیماری است که باعث تخریب سیستم دفاعی بدن انسان می شود. این ویروس بطرق مختلف همانند داشتن روابط جنسی با فرد یا افراد مسلول به این بیماری، استفاده از سرنگ و فراورده های خونی آلوده، دریافت و انتقال خون آلوده و همچنین از طریق مادر آلوده به این ویروس درهنگام تولد نوزاد می باشد

1 – در افراد مورد مطالعه آگاهی از بیماری ایدز HIV حدود 5/48 % بوده كه بسیار كم است و در جوانان و نوجوانان اطلاع و آگاهی كمتر از این حد می باشد.

2 مهم ترین عامل آن نداشتن آگاهی كافی در این زمینه می باشد .

3 – تا فروردین ماه سال 1381 در ایران 3680 مورد آلوده به ایدز گزارش شده و از این تعداد 364 مورد فوت كرده اند با توجه بـه 18 میلیون دانش آموز و نیروی جنسی قوی و افسار گسیخته آن ها و بـا دانش و آگاهی پایین از راه های پیشگیری و عدم دانش و اطلاع رسانی در كتب درسی ، احساس می كنم جوانان در مسیر سِیلی خشمگین اردو زده اند .

4 – روزی در ایران آبـله ، حصبـه ، دیفتـری ، وبــا و … بـه صورت اپیـدمی در می آمد و قتل عام می كرد (از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها بپرسید) ؛ بـا لطف خدا و مطالعات و زحمات دانشمنـدان راه هـای پیشگیری بیمـاری های فوق یكی یكی شنـاخته شده اند و بشر امروز بیش از 90 % از این بیماری ها را می تواند درمان كند و اكنون ایدز بیماری هنوز راه درمانی بـرای آن كشف نشده جای آن ها را گرفته است 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق Cherubism (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:25
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات15
حجم فایل15 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

در سال 1933 توسط Jones به عنوان یک بیماری ارثی  کیستیک موتی لوکولار فکین شرح داده شد و بعد لفظ چروبیسم بخاطر شباهتی که این افراد به کروبیان در نقاشی های دوره رنسانس بخاطر گونه های گرد و چشمان بالا رفته شان اتلاق شد.

چروبیسم به صورت expansion دو طرفه مندیبل و یا ماگزیلا که در سالهای اولیه زندگی مشخص شده و تا بلوغ نیز پیشرفت می کندو بعد از بلوغ تا میان سالی پیشرفت بیماری متوقف می شود.

نمای رادیوگرافیک آن بخاطر طبیعت diffuse دو طرفه و Multilocular  آن منحصر به فرداست. و از نظر بافت شناسی ضایعات شامل تعداد زیادی سلول های ژآنت پراکنده در بافت همبند هستند.

 

اهداف این  مطالعه :

1- بررسی اشکال هیستو پاتولوژیک، مارکرهای بیوشیمیایی و معیارهای تشخیصی است که آن را  از سایر ضایعات ژانت سل تمایز می دهد.

2-  بررسی ارتباط بین روند طبیعی بیماری طبیقه بندی بیماری بر اساس شدت و درمانهای احتمالی و در دسترس بیماری

3-  نتایج درمان جراحی با پی گیری طولانی مدت آنان.

ارزیابی های کلینیکی:

معاینات و ملاحظات کلینیکی، عبارتند از               

                 1-  ظاهر  کلینیکی                  2- شکل استخوان باکال   و لمس این نواحی و وجود یا عدم وجود expantion

3- مرحله تکامل دندانی                         4- بزرگ شدگی غدد لنفاوی

ارزیابی های رادیوگرافی معمول در مورد اینها  نیز شامل:

-رادیو گرافی پانورامیک

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود پاووینت کامل درباره سعدی (تاریخ و ادبیات)

جمعه 4 اسفند 1396
23:25
مارال
دسته بندیتاریخ و ادبیات
فرمت فایلppt
تعداد صفحات35
حجم فایل2.224 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

این پاورپوینت در 35 اسلاید مقوله سعدی شناسی را توضیح داده است.

 

برخی از عناوین اسلاید ها:

زندگی‌نامه

آغازِ سفر؛ آموزش در بغداد

دیگر سفرها

بازگشت به شیراز

اختلاف‌نظر در تاریخِ زایش و درگذشت

آرامگاه سعدی در اواسط دورهٔ قاجار

حکایتِ مسجدِ جامع کاشغر

آرامگاه

نمونهٔ اشعار

آثار

سعدی و زبان فارسی

ویژگی های آثار سعدی

نکات دستوری

ایجاز

موسیقی

طنز و ظرافت

درباره سعدی

در نقدِ سعدی

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

پاورپوینت طاق‌بستان (پاورپوینت)

جمعه 4 اسفند 1396
23:25
مارال
دسته بندیپاورپوینت
فرمت فایلppt
تعداد صفحات48
حجم فایل2.522 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

چگونگی شکل‌گیری و پیدایش طاق‌بستان

نزدیک کرمانشاه و سر سه راه کرمانشاه، همدان و سنندج دهی است کوچک که نهصد نفر سکنه دارد و طاقبستان نامیده میشود.در فرهنگ جغرافیای ایران طاقبستان دهی از دهستان حومه بخش مرکزی شهرستان کرمانشاهان است و در ۹ کیلومتری شمال خاوری کرمانشاه واقع شده است

 

به قول نویسندهٔ کتاب: ”این ده در سال ۱۳۳۱ سیصد نفر سکنه
داشت که همگی مسلمان شیعه و زبان مادریشان کردی فارسی

بوده است. شغل ساکنان ده زراعت و گلهداری است و آب از

چشمهٔ سراب طاقبستان خارج شده و دهکده را آبیاری میکرده
است.“

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به powerpointdl است. || طراح قالب bestblog.ir