تحقیق آشنائی با پروتکل های SLIP و PPP (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 1 اسفند 1396
7:58
مارال
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات4
حجم فایل6 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آشنائی با پروتکل های  SLIP و PPP

مبادله اطلاعات بر روی اینترنت با استفاده از پروتکل TCP/IP انجام می شود . با این که پروتکل فوق یک راه حل مناسب در شبکه های محلی و جهانی را ارائه می نماید ، ولی به منظور ارتباطات از نوع Dial-up طراحی نشده است .
ارتباط Dail-up ، یک لینک نقطه به نقطه ( Point-To-Point ) با استفاده  از تلفن است . در چنین مواردی یک روتر و یا سرویس دهنده، نقطه ارتباطی شما به شبکه با استفاده از یک  مودم خواهد بود. سرویس دهنده دستیابی راه دور موجود در مراکز ISP ، مسئولیت ایجاد یک ارتباط نقطه به نقطه با سریس گیرندگان Dial-up را برعهده دارد . در ارتباطات فوق ، می بایست از امکانات خاصی به منظور ارسال IP و سایر پروتکل ها استفاده گردد . با توجه به این که لینک ایجاد شده بین دو نقطه برقرار می گردد ، آدرس دهی مشکل خاصی را نخواهد داشت. 
SLIP ( اقتباس شده از   Serial Line Internet Protocol  ) و PPP ( اقتباس شده از  Point-To-Point )  پروتکل هائی  می باشند که امکان استفاده از  TCP/IP بر روی کابل های سریال نظیر خطوط تلفن را فراهم  می نمایند ( SLIP و PPP  : دو روش متفاوت به منظور اتصال به اینترنت ).  با استفاده از پروتکل های فوق ، کاربران می توانند توسط یک کامپیوتر و مودم به اینترنت متصل شوند . از پروتکل SLIP در ابتدا در سیستم عامل یونیکس استفاده می گردید ولی امروزه تعداد بیشتری از سیستم های عامل نظیر لینوکس و ویندوز نیز از آن حمایت می نمایند . در حال حاضر استفاده از پروتکل SLIP نسبت به PPP بمراتب کمتر است .

PPP نسبت به SLIP دارای مزایای متعددی است :

 • امکان مبادله اطلاعات به صورت همزمان و غیر همزمان . در پروتکل SLIP صرفا" امکان مبادله اطلاعات به صورت همزمان وجود دارد  .
 • ارائه امکانات لازم به منظور تصحیح خطاء . تصحیح خطاء در پروتکل SLIP  عموما" مبتنی بر سخت افزار استفاده شده به منظور برقراری ارتباط ( نظیر مودم ) و یا استفاده از قابلیت های پروتکل TCP/IP است .
 • ارائه امکانات لازم برای فشرده سازی .پروتکل SLIP در اغلب بخش های آن چنین ویژگی را دارا نمی باشد . در این رابطه نسخه هائی از SLIP به منظور فشرده سازی نظیر Compressed SLIP و یا CSLIP طراحی شده است ولی متداول نمی باشند .
 • ارائه امکانات لازم به منظور نسبت دهی آدرس ها به صورت پویا و اتوماتیک .پروتکل SLIP می بایست به صورت دستی پیکربندی گردد ( در زمان  Dial-up و یا تنظیم اولیه Session ) .
 • امکان استفاده از چندین پروتکل بر روی لینک های PPP وجود دارد ( نظیر IP و یا IPX ) . در پروتکل SLIP صرفا" امکان استفاده از پروتکل IP وجود خواهد داشت .

وجه اشتراک پروتکل های PPP و SLIP 

 •  هر دو پروتکل قابل روتنیگ نمی باشند . با توجه به نوع ارتباط ایجاد شده که به صورت نقطه به نقطه است  و صرفا" دو نقطه در ارتباط درگیر می شوند ،ضرورتی به استفاده از روتینگ وجود نخواهد داشت . 
 •  هر دو پروتکل  قادر به کپسوله نمودن سایر پروتکل هائی می باشند که در ادامه برای روتر و سایر دستگاه ها ارسال می گردند . در  مقصد، اطلاعات مربوط به پروتکل های SLIP و یا PPP برداشته شده و پروتکل های ارسالی توسط  لینک سریال نظیر IP ، در طول شبکه فرستاده می گردد .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق آشنائی با پروتکل DNS (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 1 اسفند 1396
7:58
مارال
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات6
حجم فایل31 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آشنائی با پروتکل  DNS
DNS از کلمات Domain Name System اقتباس و  یک پروتکل شناخته شده در عرصه شبکه های کامپیوتری خصوصا" اینترنت است . از پروتکل فوق به منظور ترجمه  اسامی کامپیوترهای میزبان و Domain به آدرس های IP استفاده می گردد. زمانی که شما آدرس www.srco.ir را در مرورگر خود تایپ می نمائید ، نام فوق به یک آدرس IP و بر اساس یک درخواست خاص ( query )  که از جانب کامپیوتر شما صادر می شود ، ترجمه می گردد .تاریخچه DNS
DNS ، زمانی که اینترنت تا به این اندازه گسترش پیدا نکرده بود و صرفا" در حد و اندازه یک شبکه کوچک بود ، استفاده می گردید . در آن زمان ، اسامی کامپیوترهای میزبان به صورت دستی در فایلی با نام HOSTS درج می گردید . فایل فوق بر روی یک سرویس دهنده مرکزی قرار می گرفت . هر سایت و یا کامپیوتر که نیازمند ترجمه اسامی کامپیوترهای میزبان بود ، می بایست از فایل فوق استفاده می نمود . همزمان با گسترش اینترنت و افزایش تعداد کامپیوترهای میزبان ، حجم فایل فوق نیز افزایش و  امکان استفاده از آن با مشکل مواجه گردید ( افزایش ترافیک شبکه ). با توجه به مسائل فوق ، در سال 1984 تکنولوژی DNS معرفی گردید .

پروتکل DNS
DNS  ، یک "بانک اطلاعاتی توزیع شده " است  که بر روی ماشین های متعددی مستقر می شود ( مشابه ریشه های یک درخت که از ریشه اصلی انشعاب می شوند ) . امروزه اکثر شرکت ها و موسسات دارای یک سرویس دهنده DNS کوچک در سازمان خود می باشند تا این اطمینان ایجاد گردد که کامپیوترها بدون بروز هیچگونه مشکلی ، یکدیگر را پیدا می نمایند . در صورتی که از ویندوز 2000 و اکتیو دایرکتوری استفاده می نمائید، قطعا" از DNS به منظور  ترجمه اسامی کامپیوترها به آدرس های IP ، استفاده می شود . شرکت مایکروسافت در ابتدا نسخه اختصاصی سرویس دهنده DNS  خود را با نام ( WINS ( Windows Internet Name Service  طراحی و پیاده سازی نمود . سرویس دهنده فوق مبتنی بر تکنولوژی های قدیمی بود و از پروتکل هائی استفاده می گردید که هرگز دارای کارائی مشابه DNS نبودند .  بنابراین طبیعی بود که شرکت مایکروسافت از WINS فاصله گرفته و به سمت DNS حرکت کند . 
از پروتکل DNS  در مواردی که کامپیوتر شما اقدام به ارسال یک درخواست مبتنی بر DNS برای یک سرویس دهنده نام به منظور یافتن آدرس Domain  می نماید ، استفاده می شود .مثلا" در صورتی که در مرورگر خود آدرس www.srco.ir  را تایپ نمائید ،  یک درخواست مبتنی بر DNS از کامپیوتر شما و به مقصد یک سرویس دهنده DNS صادر می شود . ماموریت درخواست ارسالی ، یافتن آدرس IP وب سایت سخاروش است .

پروتکل DNS و مدل مرجع OSI
پروتکل DNS معمولا" از پروتکل UDP به منظور حمل داده استفاده می نماید . پروتکل UDP نسبت به TCP دارای overhead کمتری می باشد. هر اندازه overhead یک پروتکل کمتر باشد ، سرعت آن بیشتر خواهد بود . در مواردی که حمل  داده با استفاده از پروتکل UDP با مشکل و یا بهتر بگوئیم خطاء مواجه گردد ، پروتکل DNS از پروتکل TCP به منظور حمل داده استفاده نموده تا این اطمینان ایجاد گردد که داده بدرستی و بدون بروز خطاء به مقصد خواهد رسید .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق آشنائی با پروتكل FTP (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 1 اسفند 1396
7:58
مارال
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات18
حجم فایل16 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آشنائی با پروتكل FTP ( بخش اول )

امروزه از پروتكل های متعددی در شبكه های كامپیوتری استفاده می گردد كه صرفا" تعداد اندكی از آنان به منظور انتقال داده طراحی و پیاده سازی شده اند . اینترنت نیز به عنوان یك شبكه گسترده از این قاعده مستثنی نبوده و در این رابطه از پروتكل های متعددی استفاده می شود.
برای بسیاری از كاربران اینترنت همه چیز محدود به وب و پروتكل مرتبط با آن یعنی HTTP است ، در صورتی كه در این عرصه از پروتكل های متعدد دیگری نیز  استفاده می گردد. FTP  نمونه ای در این زمینه است .

پروتكل FTP چیست ؟
تصویر اولیه اینترنت در ذهن بسیاری از كاربران،  استفاده از منابع اطلاعاتی و حركت از سایتی به سایت دیگر است و شاید به همین دلیل باشد كه اینترنت در طی سالیان اخیر به سرعت رشد و متداول شده است . بسیاری از كارشناسان این عرصه اعتقاد دارند كه اینترنت گسترش و  عمومیت خود را مدیون  سرویس وب می باشد .
فرض كنید كه سرویس وب را از اینترنت حذف نمائیم . برای بسیاری از ما این سوال مطرح خواهد شد كه چه نوع استفاده ای را می توانیم از اینترنت داشته باشیم ؟ در صورت تحقق چنین شرایطی ،  یكی از عملیاتی كه كاربران قادر به انجام آن خواهند بود ،  دریافت داده ، فایل های صوتی ، تصویری و سایر نمونه فایل های دیگر با استفاده از پروتكل FTP (برگرفته از File Transfer Protocol ) است.  

ویژگی های پروتكل FTP

 • پروتكل FTP ، اولین تلاش انجام شده برای‌ ایجاد یك استاندارد به منظور مبادله فایل بر روی شبكه های مبتنی بر پروتكل TCP/IP  است كه از اوایل سال 1970 مطرح  و مشخصات استاندارد آن طی RFC 959  در اكتبر سال 1985 ارائه گردید .
 • پروتكل FTP  دارای حداكثر انعطاف لازم و در عین حال امكان پذیر به منظور استفاده در شبكه های مختلف با توجه به نوع پروتكل شبكه است .
 • پروتكل FTP از مدل سرویس گیرنده - سرویس دهنده تبعیت می نماید . برخلاف HTTP كه یك حاكم مطلق در عرصه مرورگرهای وب و سرویس دهندگان وب است ، نمی توان ادعای مشابهی را در رابطه با پروتكل FTP  داشت و هم اینك مجموعه ای گسترده از سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان FTP وجود دارد .
 • برای ارسال فایل با استفاده از پروتكل FTP به یك سرویس گیرنده FTP نیاز می باشد . ویندوز دارای یك برنامه سرویس گیرنده FTP از قبل تعبیه شده می باشد ولی دارای محدودیت های مختص به خود می باشد . در این رابطه نرم افزارهای متعددی تاكنون طراحی و پیاده سازی شده است:
  ulletProof FTP  ، WS FTP Professional، FTP Explorer  و Smart FTP  نمونه هائی در این زمینه می باشند . 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

آشنایی با UML (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 1 اسفند 1396
7:57
مارال
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات26
حجم فایل22 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آشنایی با UML

 

 

زبان مدل سازی یكپارچه (UML) زبانی است برای مشخص سازی ، مجسم سازی ، ساخت و مستند سازی دست آوردهای سیستم های نرم افزاری و مدل سازی و كار و دیگر سیستمهای غیر نرم افزاری .

Uml مجموعه ای از بهترین تجربیات مهندسی كه موفقیتشان در مدل سازی سیستمهای بزرگ و پیچیده به اثبات رسیده است را عرضه می دارد.

تعریف UML  شامل اسناد زیر می گردد :

معنا شناسی  UML : كه مفاهیم غنی و دستور نگارش وعلا ئم زبان مدلسازی یكپارچه را تعریف می كند UMLبه وسیله بسته ها به صورت معماری گونه لا یه بندی و سازماندهی میشود . در  هر بسته عناصر مدل بر حست دستور نگارش (با استفاده از متن و عبارت زبان محدودیت شیء معروف به OCL )و معانی (با استفاده از متن دقیق) تعریف می شوند .

راهنمای علائم UML : فكر و اندیشه را تعریف می كند و مثال های خوبی را ارائه می كند. علائم UML نحو گرافیكی را برای بیان معانی توصیف شده توسط فرا مدل های UML ارائه می كند.

توسعه ی UML برای فرایند شیءدر مهندسی نرم افزارو توسعه UML برای مدل سازی تچارت : این توسعه های UML شامل توسعه خاص فرایند و توسعه خاص حوزه مسئله در UML برحسب مكانیزم های توسعه ای شان و آیكون نمودار فرایند می گردد .

2) فراهم آوردن مكانیزم های توسعه و تخصیص برای بسط مفاهیم اساسی : بدین معنا كه در عین آنكه انتظار میرود UML براساس نیازهای جدید در حوزه های خاص جفت و جور شود نمی خواهد اجبار كند تا مفاهیم اساسی و مشترك برای هر حوزه جدیدی دوباره تعریف شود و پیاده سازی گردد. البته مفاهیم اساسی نباید بیش از حد تغییر یابند. بنابراین كاربران نیازمندند كه قادر باشند : 1- مدل ها را با استفاده از مفاهیم اساسی بسازند بدون آنكه مكانیزم های توسعه را برای بسیاری از برنامه های كاربردی نرمال بكار گیرند .

2- مفاهیم و علائم جدید را اضافه كنند البته برای مواردی كه توسط اصول پوشیده نشده باشند .

3- زمانی كه هیچ اتفاق نظر روشنی وجود ندارد تفاسیر مختلف را از مفاهیم موجود انتخاب كنند .

4- مفاهیم، علائم و محدودیت ها را برای حوزه های كاربردی خاص مشخص سازند .

3) استقلال از زبان های برنامه نویسی خاص و فرایندها ی توسعه .

4) فراهم آوردن پایه و اصولی رسمی برای درك زبان مدل سازی كه برای این منظور UML تعریف رسمی از قالب استاتیك مدل را با استفاده از نمودار كلاس ارائه می كند این نمودار ، نموداری مشهور و مورد قبول در سطح وسیع برای تعییین قالب یك مدل است UML همچنین محدودیت هایی را بیا ن میدارد كه در قالب زبان دقیق طبیعی و عبارات زبان محدودیت شیء (OCL ) بیان می شود .

5) تشویق به رشد بازار ابزارهای OO .

6) حمایت و پشتیبانی از مفاهیم توسعه سطح بالاتر نظیر : همكاری ها ، چهارچوب ها ،الگوها و اجزاء  .

7) مجتمع سازی بهترین تجربیات : UML بدنبال آن است كه بهترین تجربیات درصنعت

حوزه های مسئله ، معماری ها و … را یكجا بیاورد .

محدوده UML 

زبان مدل سازی یكپارچه UML زبانی است برای مشخص سازی ساخت ،مجسم سازی و مستند سازی دست آوردهای یك سیستم متمركز نرم افزاری اول آنكه این زبان از مفاهیم OOSE,OMT,BOOCH  كه متدولوژیهای متداول OOمیباشند متنج شده است . دوم ، UMLبر آنچه كه در حال حاضر توسط روش های موجور فابل انجام همتند ، بان شده است . سوم زبا ن مدل سازی یكپارچه بر یك زبان مدل سازی استانارد تمركز می كند و نه یك فرآیند استاندادر اگر چه UMLبایستی در زمینه یك فرایند به كارگیری شود تجرته نشان میدهد كه در سازمان های مختلف و با حوزه های مسئله متفاوت فرایندهای متفاوتی مورد نیاز است بنابراین تلاش بر این است كه ابتدا بر یك فرامدل مشترك (كه معانی را یكپارچه میكند )تمركز شود و در درجه دوم بر یك علامت گذاری مشترك (كه برای فرد استنباط این معانی را فراهم میكند )تمركز گردد مبدعین UMLبر فرایند توسعای تاكید میكنند كه مورد كاربرد گرا معماری گرال و تكراری و افزایشی است .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق آشنایی با ISA Server 2004 (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 1 اسفند 1396
7:57
مارال
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات16
حجم فایل134 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آشنایی با ISA Server 2004

 

اره :
شركت مایكروسافت نرم‌افزارهای متعددی را تحت عنوان Microsoft Server Systems در كنار سیستم‌عامل اصلی سرور خود یعنی ویندوز 2000 تا 2003 عرضه كرده كه وظیفه ارایه سرویس‌های متعددی را از انواع ارتباطات شبكه‌ای گرفته تا امنیت و غیره به عهده دارند. در این شماره قصد داریم به معرفی سرور كنترل ارتباط شبكه‌ای یعنی ISA Server بپردازیم.

آشنایی‌
برنامه قدرتمند ارتقاء و امنیت شبكه مایكروسافت ISA Server نام دارد. این برنامه با استفاده از سرویس‌ها، سیاست‌ها و امكاناتی كه در اختیار كاربران قرار می‌دهد قادر است به عنوان راه‌حلی در ایجاد شبكه‌های مجازی
(VPN) و یا برپا كردن فضای حایل به عنوان cache جهت دسترسی سریع‌تر به صفحات وب، مورد استفاده قرار گیرد. همچنین این برنامه قادر است با ایجاد یك دیواره آتش در لایه Application شبكه، فعالیت سرویس‌های مختلف یك شبكه ویندوزی مثل وب سرور IIS، سرویس‌های دسترسی از راه‌دور (Routing and Remote Access) را از طریق فیلترگذاری و كنترل پورت‌ها، تحت نظر گرفته و فضای امنی را برای آن‌ها فراهم كند. این برنامه با استفاده از نظارت دایمی خود بر پروتكل امنیتی SSL و فیلتر كردن درخواست‌های Http كه به سرور می‌رسد، وب سرور و ایمیل سرور را از خطر حمله هكرها دور نگه می‌دارد. به همین ترتیب، كلیه ارتباطات شبكه‌ای كه با یك سرور برقرار می‌شود، از ارتباط Dial up ساده گرفته تا ارتباط با سرورExchange و یا IIS، باید از سد محكم ISA عبور كنند تا درخواست‌ها و ارتباطات مشكوك با سرور مسدود گردد.
سایت مایكروسافت برای بررسی اهمیت وجود ISA در یك شبكه، كلیه راه‌حل‌های این برنامه را كه با استفاده از سرویس‌ها و امكانات ویژه موجود در آن، ارایه گشته است به هفت سناریو یا وضعیت مختلف تقسیم كرده كه به آن‌ها می‌پردازیم. (تصاویر مقاله از سایت مایکروسافت برداشته شده اند)

سناریوی اول‌


 شكل 1از ISA برای تأمین امنیت ایمیل‌ها استفاده می‌شود. ISA Server با استفاده از دو روش استاندارد یعنی SSL decryption وهمچنین Http Filtering اولاً از ورود كدهای مشهور به malicious كه عمدتاً بدنه انواع كرم‌ها و ویروس‌ها را می‌سازند جلوگیری به عمل می‌آورد و ثانیاً محتوای درخواست‌های Http را برای بررسی مجوز دسترسی آن‌ها و صلاحیت دریافت و ارسال اطلاعات مورد كنكاش قرار می‌دهد. در این حالت، ISA همچنین از هر نوع اتصال افراد با اسم كاربری anonymous كه می‌تواند منشأ شكستن رمزعبورهای مجاز یك سرویس‌دهنده ایمیل شود، جلوگیری می‌كند. به هر حال با وجود این كه یك ایمیل سرور مثل Exchange راه‌حل‌های امنیتی مخصوص به خود را دارد، اما وجود ISA به‌عنوان دیواره آتش یك نقطه قوت برای شبكه به حساب می‌آید. ضمن این‌كه در نسخه‌های جدید ISA امكان ایجاد زنجیره‌ای از سرورهای ISA كه بتوانند با یك سرورExchange در تماس بوده و درخواست‌های كاربران را با سرعت چند برابر مورد بررسی قرار دهد باعث شده تا اكنون به ISA عنوان فایروالی كه با قدرت انجام توازن بار ترافیكی، سرعت بیشتری را در اختیار كاربران قرار می‌دهد در نظر گرفته شود. (شكل 1)

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

آشنایی با Access (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 1 اسفند 1396
7:57
مارال
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات25
حجم فایل75 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

Access  

فصل اول

مقدمه
تعریف كلی از اكسسAccess
تكنیك‌های كار در اكسس
Blank Database
طراحی جدولTable
قواعد نامگذاری فیلدها
Table Wizard

فصل دوم

آشنایی با خصوصیات فیلدها در محیط طراحی
Date/Time
Yes/No
انواع عملگرها
Edit روی محیط Design

 فصل سوم

آشنایی با تنظیم خصوصیات محیط ورود دادهData sheet View
ادامه تنظیم خصوصیات محیط ورود داده
انواع فیلترها
طرز ایجاد Relationship

 

تعریف كلی از اكسسAccess

اكسس ابزاری برای تولید بانكهای اطلاعاتی رابطه ای است. بانكهای اطلاعاتی امكان گردآوری انواع اطلاعات را برای ذخیره ‌سازی ،جستجو و بازیابی فراهم می‌كند.
اجزا بانك اطلاعاتی اكسس عبارتند از:
DataBase:
1. Table
2. Query
3. Form
4. Report
5. Macros
6. Modules
• ‏‏Table :(جدول ) هر جدول برای نگهداری داده‌های خام بانك اطلاعاتی است.داده‌ها را شما در جدول وارد می‌كنید.جداول سپس این داده‌ها را به شكل سطرها و ستونهایی سازماندهی میكند.
• Query :هر پرس و جو برای استخراج اطلاعات مورد نظر از یك بانك اطلاعاتی مورد استفاده قرار می‌گیردهر پرس و جو می‌تواند گروهی از ركوردها را كه شرایط خاص دارا هستند انتخاب كند.پرس و جوها را می‌توان بر اساس جداول یا پرس و جوهای دیگر اماده نمود. با استفاده از پزس‌وجوها می‌توان ركوردهای بانك اطلاعاتی را انتخاب كرد، تغییر داد و یا حذف نمود.
• Form :متداولترین روش استفاده از فرمها،برای ورود و نمایش داده‌ها است.
• Report :گزارش ها می‌توانند بر اساس جدول ،پرس‌وجوها باشند ،قابلیت گزارش چاپ داده‌ها می‌باشدگزارشها را می‌توان بر اساس چند جدول و پرس‌وجو تهیه نمود تا رابطه بین داده‌ها را نشان داد.
• Macro :ماكروها به خودكار كردن كارهای تكراری ،بدون نوشتن برنامه‌های پیچیده یا فراگیری یك زبان برنامه نویسی ، یاری می‌كند، در واقع ماكروها یكسری قابلیت‌هایی هستند كه امكان سریع سازی را فراهم می‌سازند.
• Modules : محیط بسیار قوی و با كیفیت برای برنامه‌نویسی محاسبات و عملیات پیچیده روی سیستم بانك اطلاعاتی.

تكنیك‌های كار در اكسس

الف ‌- تعریف دادهData : 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

آشنائی با ASP.NET 2.0 (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 1 اسفند 1396
7:57
مارال
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات13
حجم فایل13 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آشنائی با  ASP.NET 2.0  ( بخش اول )
وب یکی از مهمترین و در عین حال جوان ترین سرویس های اینترنت است که در مدت زمانی کوتاه توانسته است در کانون توجه تمامی استفاده کنندگان اینترنت قرار بگیرد و منشاء تحولات عمده ای در حیات بشریت باشد. در گذشته از وب صرفا" به منظور عرضه اطلاعات استفاده می گردید و کاربران از آن به عنوان یک کنابخانه الکترونیکی بزرگ و در جهت یافتن اطلاعات مورد نیاز خود استفاده می کردند. وضعیت فعلی وب نسبت به گذشته دستخوش تحولات فراوانی شده است و هم اینک از آن به عنوان بستر ارتباطات ، مبادله اطلاعات ، عملیات  تراکنشی نظیر فعالیت های تجاری ، اجتماعی ، سیاسی ، آموزشی و فرهنگی استفاده می گردد .
نرم افزار و دنیای برنامه نویسی یکی ازعرصه هائی است  که بدون شک بیشترین تاثیر را از اینترنت پذیرا بوده است ( پرداختن به مقوله تاثیر اینترنت بر  دنیای برنامه نویسی و یا تاثیر نرم افزار بر اینترنت خارج از حوصله این مقاله است ). شرکت های عظیم نرم افزاری با لحاط نمودن جایگاه برجسته اینترنت ، اقدام به ارائه تکنولوژی ها و معماری های متفاوتی در جهت طراحی و پیاده سازی برنامه های کامپیوتری با بهره گیری از زیرساخت اینترنت نموده اند .

ASP.NET : گزینه ای برای طراحی و پیاده سازی برنامه ها و سرویس های وب
به منظور پاسخ به خیل عظیم نیازهای موجود با توجه به تسهیلات ارائه شده توسط اینترنت ، نسل جدیدی از برنامه های کامپیوتری با نام "برنامه های وب " مطرح و در این رابطه تاکنون تکنولوژی های متفاوتی توسط شرکت های عظیم نرم افزاری ارائه شده است . ASP.NET یکی از تکنولوژی های موجود در این زمینه است . در واقع ، ASP.NET فریمورک برنامه نویسی شرکت مایکروسافت برای طراحی و پیاده سازی برنامه ها و سرویس های وب است که خود بخشی از پلت فرم دات نت محسوب می گردد . ASP.NET با دارا بودن مجموعه ای گسترده از اشیاء که دارای اینترفیس های ساده برنامه نویسی می باشند و بهره گیری از یک محیط ترجمه شده شی گراء ، امکان پردازش های ساده تا پیچیده را با حداقل کد ممکن فراهم می نماید.

چرا ASP.NET ؟
زمانی که شرکت مایکروسافت نسخه اولیه فریمورک دات نت را در جولای سال 2000 برای اولین مرتبه به نمایش گذاشت  ، برای اکثر طراحان و پیاده کنندگان برنامه های وب مشخص گردید  که می بایست در انتظار تحولات چشمگیری در این عرصه بود .ASP نسخه شماره  سه ( تکنولوژی قبلی شرکت مایکروسافت برای پیاده سازی برنامه های وب ) ، امکانات گسترده و انعطاف لازم به منظور ایجاد سایت های پویا را در اختیار علاقه مندان قرار می داد. تاکنون صدها کتاب و هزاران مقاله با موضوع ASP نوشته شده است . ماحصل تمامی تلاش های انجام شده در این رابطه، تسهیل در امر طراحی و پیاده سازی وب سایت های پویا و برنامه های وب بود . چیزی که ASP نداشت ، یک فریمورک برنامه نویسی بود. هر چیزی که در ASP انجام می شد با رویکرد کدنویسی بود و برنامه نویسان  برای انجام هر کاری ملزم به نوشتن کدهای مورد نیاز بودند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق آشنائی اولیه با IPv6 (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 1 اسفند 1396
7:57
مارال
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات9
حجم فایل10 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آشنائی اولیه با IPv6
اینترنت از بدو پیدایش تاكنون ، منشاء تحولات عظیمی در حیات بشریت بوده است و ضریب استفاده از آن در اكثر كشورهای جهان همچنان سیر صعودی را طی می نماید. به جرات می توان گفت كه طراحان اولیه اینترنت هرگز تصور اینچنین رشدی را نمی كردند . بدیهی است كه طراحی انجام شده در برخی موارد پس از گذشت ده ها سال با چالش های جدی مواجه شود و انتظاری جزء این هم وجود ندارد . به عنوان نمونه ، پروتكل IP كه یكی از پروتكل های اساسی در اینترنت است ، بگونه ای طراحی نشده است كه بتواند از تعداد بیشماری دستگاه و كاربر متصل به اینترنت حمایت نماید . علاوه بر این ، هم اینك درخواست های متعددی مبنی بر استفاده از مواردی نظیر  ویدئو ، صوت و دستگاه های بی سیم ( نظیر موبایل ) توسط برنامه ها وجود دارد كه قطعا" در آینده شتاب بیشتری خواهد گرفت . 
در اوایل سال 1990 ، IETF ( برگرفته از Internet Engineering Task Force   ) كه مسئولیت استانداردسازی اینترنت را برعهده دارد اعلام نمود كه پروتكل IP ( با نام Ipv4 ) دارای محدودیت هائی در زمینه آدرس دهی است و از همان زمان بر طراحی نسخه ای جدید از پروتكل فوق تاكید و در نهایت در سال 1995 نسخه اولیه IPv6.0 آماده گردید .

پروتكل و جایگاه آن در شبكه های كامپیوتری
كامپیوترها و سایر دستگاه های شبكه ای به منظور ارتباط با یكدیگر از پروتكل استفاده می نمایند . تاكنون پروتكل های متعددی در عرصه شبكه های كامپیوتری طراحی و پیاده سازی شده است . TCP/IP كه مشتمل بر خانواده ای از پروتكل های شبكه ای است ، نمونه ای در این زمینه است كه از آن در اینترنت استفاده می گردد. اینترنت متشكل از شبكه های جداگانه متعددی است كه توسط روتر به یكدیگر متصل شده اند .هر پروتكل موجود در خانواده TCP/IP با یك هدف خاص طراحی و دارای وظایف از قبل تعریف شده و كاملا" مشخصی است .
 پروتكل IP ( برگرفته از Internet Protocol  ) یكی از اعضاء خانواده پروتكل TCP/IP است كه در لایه شبكه فعالیت می نماید . از پروتكل فوق به منظور انتقال دیتاگرام (datagram) بین كامپیوترها استفاده می گردد . دیتاگرام از یك هدر و فیلد داده تشكیل می گردد . هر هدر دیتاگرام شامل آدرس مقصد است ( اطلاعات مورد نیاز برای توزیع دیتاگرام به مقصد مورد نظر ) . بدین ترتیب ، امكان ارسال هر دیتاگرام به صورت جداگانه وجود خواهد داشت . دیتاگرام هائی كه دارای یك session می باشند می توانند از مسیرهای مختلفی ارسال گردند . بدیهی است در چنین مواردی همواره این احتمال وجود خواهد داشت كه دیتاگرام ها با همان اولویتی كه ارسال شده اند به مقصد مورد نظر نرسند و با توجه به شرایط موجود ، اولویت دریافت آنها در مقصد متفاوت از اولویت ارسال در مبداء باشد .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق آسیب روانشناختی اینترنت (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 1 اسفند 1396
7:56
مارال
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات32
حجم فایل31 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

آسیب ‏هاى روان ‏شناختى اینترنت

بى شك، رشد روزافزون اینترنت فواید و اهمیت غیر قابل انكارى دارد، چندان كه در دوران حاضر، نقش محورى اینترنت چنان اساسى است كه بدون آن امكان برنامه ریزى، توسعه و بهره‏ورى در زمینه‏هایى چون: فرهنگى، اجتماعى، اقتصادى و علمى در جهان آینده امكان‏پذیر نخواهد بود. با وجود این، نباید از پیامدهاى ناگوار و مخرب آن به‏ویژه در زمینه‏هاى اجتماعى و فرهنگى غافل ماند.
به دیگر سخن، اینترنت با همه خوبى‏ها و فوایدش، از كاستى‏ها و آسیب‏هایى نیز برخوردار است كه همگان به ویژه دولت‏مردان، سیاست‏گذاران و اولیا و مربیان و والدین باید بدان واقف باشند. البته سخن گفتن از آسیب‏هاى اینترنت به معناى نفى این پدیده و نگاه منفى بدان نیست؛ بلكه واقعیت این است كه اینترنت داراى كاركردهاى مثبت و منفى مى باشد كه پاره‏اى از كاركردهاى مثبت را در مقاله پیشین بیان كردیم و اكنون به بیان برخى از آسیب‏هاى آن مى پردازیم. آسیب شناسى اینترنت، همچنان كه از عنوان آن پیداست، عنوانى كلى و وسیع است، چندان كه مى‏توان آن را از رویكردها و ابعاد مختلف مورد مطالعه و بررسى قرار داد؛ براى مثال، در بُعد فنى آسیب‏هایى نظیر امنیت شبكه‏اى و نرم‏افزارى در برابر ویروس‏ها و نفوذگرها (هكرها)، برنامه‏نویسى‏هاى گوناگون و گاهى غیر استاندارد، همچنین در ابعاد مختلف دیگرى چون ابعاد سیاسى و بررسى مسائلى مانند تاءثیر اینترنت بر مرزهاى ملى، دموكراسى و آزادى، در بُعد اقتصادى مباحثى از قبیل: اینترنت و بازارهاى الكترونیكى و تاثیر آن در جهانى شدن و اقتصاد جهانى و ابعاد گوناگون دیگر را مى‏توان مطرح كرد. اما در این نوشتار فقط به آسیب‏هاى روان‏شناختى اشاره خواهیم كرد.
انواع آسیب‏هاى فردى و روان‏شناختى
امروزه آسیب‏هاى فردى و روان‏شناختى اینترنت، از سابر خطرات آن بیشتر است. در بعد روان شناختى، اینترنت آسیب‏هاى جدى متعددى از جمله: هویت نامشخص، اضطراب، افسردگى و انزوا، اعتیاد به اینترنت و به خصوص اعتیاد به گپ‏زنى (چت) را مى‏تواند براى كاربران به همراه داشته باشد؛ همچنان كه فواید و مزایاى متعددى را نیز مى‏تواند براى او به ارمغان آورد.
شناخت واقعى و عملى نیازهاى نسل جوان امروز، مستلزم بررسى ابعاد مختلف عوامل تاءثیرگذار و اثرپذیرى از فنّاورى نوین ارتباطى است. متاسفانه بخش عمده‏اى از مدیران و مسئولان و برنامه‏ریزان و تصمیم‏سازان ما یا نمى‏خواهند و یا نمى‏توانند به شناخت این فنّاورى بپردازند. اینترنت و رایانه نه تنها میزان و سطح اطلاعات نسل جوان را افزایش داده، بلكه بر تمایلات و گرایشات آنان نیز تاءثیر گذاشته است. نسلى كه با اینترنت سر و كار دارند همین جوانانى هستند كه در نهادهاى مختلف مشغول كارند. از این‏رو برچسب منحرف و مانند آن زدن به چنین كاربرانى به هیچ عنوان روا نیست. 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

استفاده از مدل احتمالاتی Extended Kalman Filter (کامپیوتر و IT)

سه شنبه 1 اسفند 1396
7:56
مارال
دسته بندیکامپیوتر و IT
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات12
حجم فایل548 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

استفاده از مدل احتمالاتی Extended Kalman Filter

در موقعیت یابی ربات ها

maarefdost@yahoo.com

چكیده:

در این مقاله ابتدا به بررسی متدهای مختلف در مکان یابی ربات ها پرداخته شده است. سپس یکی از متدهای احتمالاتی در موقعیت یابی را که دارای مزایا و قابلیت های متناسب با سیستم مورد نظرمان بود را انتخاب کردیم. پس از انتخاب متد EKF به بررسی ساختاری ربات جهت منطبق كردن با سیستم انتخابی پرداخته شد. بعلاوه از یک سیستم فازی نیز جهت بهینه سازی خروجی و داشتن خروجی متناسب با داده های ورودی استفاده کردیم.

در بخش پایانی نیز به پیاده سازی سیستم و تست  آن برروی  ربات مورد نظر که در این مقاله یك ربات فوتبالیست سایز متوسط است كه در مركز تحقیقاتی مكاترونیك دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ساخته شده و بنام MRL خوانده می شود. محیط مورد نظر، زمین فوتبال خاص این گونه ربات ها    می باشد. هدف این مقاله ارائه سیستمی جهت موقعیت یابی مناسب ربات فوتبالیست با توجه به وجود خطا در اطلاعات جمع آوری شده جهت موقعیت یابی می باشد.

واژه های کلیدی‌: موقعیت یابی، ربات، Flag،   Extended Kalman Filter، Localization، فازی، انكدر، Vision.

 

1- مقدمه

  در سال های اخیر مساله موقعیت یابی  ربات های متحرك از جمله مسائلی است كه مورد توجه محققین در این زمینه قرار گرفته است. هدف اصلی، موقعیت یابی اینگونه ربات ها در محیط های پویای دو بعدی است. یكی از انواع این  ربات ها  ربات های سه چرخ همه جهته بوده كه امكان جابجایی و حركت مستقل از زاویه و جهت ربات را فراهم می سازد كه در محیط های پویا مورد استفاده قرار گرفته اند. تحقیقات مختلفی در این زمینه صورت گرفته است. مركز تحقیقات مكاترونیك دانشگاه آزاد اسلامی قزوین نوعی از این ربات های فوتبالیست كه بنام MRL  خوانده  می شوند را در اختیار دارد. این ربات دارای سه چرخ با زاویه 120درجه نسبت به هم است كه توسط یك موتور فرمان با یك شفا انكدر هدایت می شود برای كنترل این ربات از یك سیستم كامپیوتری كتابی با سیستم عامل ویندوز استفاده شده است. اطلاعات مورد نظر ربات توسط دوربینی با قابلیت دریافت تمام جهات درك شده و مورد پردازش قرار می گیرد. در این مقاله كنترل حركت ربات MRL برای رسیدن توپ با توجه به وجود مانع(حریف مقابل) مورد بررسی قرار گرته است كه هدف آن است كه بتوان با توجه به غیرخطی بودن مساله امكان  ارائه یك مسیر مناسب را مورد بررسی و شبیه سازی قرار داد شكل (1) نمونه ساخته شده این ربات را نشان می دهد.

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به powerpointdl است. || طراح قالب bestblog.ir