دانلود پرسشنامه بررسی استقرار مدیریت دانش در سازمان (مدیریت)

شنبه 28 بهمن 1396
5:28
مارال
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات2
حجم فایل18 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود پرسشنامه بررسی استقرار مدیریت دانش در سازمان

 

**توجه**

1- این فایل توسط گروه مهندسین برتر(فایل یار) نگارش شده است استفاده از فایل فقط برای خریدار ان مجاز می باشد و هرگونه استفاده برای کسانی که فایل خریداری ننموده اند شرعا حرام و قابل پیگیری حقوقی می باشد.

2-این فایل دارای گارانتی ویرایش یک مرتبه  برای خریدار آن می باشد.

پرسشنامه, کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی, منابع کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی, دکتری مدیریت, منابع کارشناسی ارشد مدیریت دولتی, منابع کارشناسی ارشد مدیریت مالی, منابع ارشد مدیریت مالی, منابع کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی, پرسشنامه های جدید, دانلود پرسشنامه, لیست همه پرسشنامه ها,پایان نامه

 

پرسشنامه

  یکی از مهم ترین مراحل تحقیق،گرد آوری اطلاعات است.اطلاعات مورد نیاز برای انجام تحقیق را به طرق مختلف می توان جمع آوری نمود.پرسشنامه یکی از ابزارهای رایج تحقیق و روش مستقیم برای کسب داده های تحقیق است.در تحقیق حاضر با توجه به ضرورت صرفه جویی در وقت،هزینه و نیروی انسانی از پرسشنامه محقق ساخته، از پرسشنامه محقق ساخته ،شامل دو پرسشنامه ،پرسشنامه برای مراجعین به مرکز خدمات درمانی و پرسشنامه مخصوص پرسنل مرکز درمانی که بر اساس مؤلفه های ساختار سازمان ، فناوری ،نیروی انسانی و فرهنگ سازمانی، بهبود روابط بامراجعین، خلاقیت ونواوری در ارائه خدمات، توسعه مهارتهای تخصصی، افزایش خدمات درمانی به مراجعین، کاهش ترک یا رویگردانی مراجعین، رضایتمندی مراجعین وبیماران، می باشدکه با طیف پنج درجه ای لیكرت (از خیلی كم تا خیلی زیاد با نمره 1 تا 5) اندازه گیری می شود. استفاده شده است. اطلاعات پرسشنامه شامل دو بخش اطلاعات عمومی مانند سن، جنس، سطح سواد، طول بستری، وضعیت تاهل، بخش، بیمارستان، سابقه بستری بود

 

 نحوه نمره دهی به پرسشنامه:

مؤلفه های تحقیق شامل: ساختار سازمان ، فناوری ،نیروی انسانی و فرهنگ سازمانی، بهبود روابط بامراجعین، خلاقیت ونواوری در ارائه خدمات، توسعه مهارتهای تخصصی، افزایش خدمات درمانی به مراجعین، کاهش ترک یا رویگردانی مراجعین، رضایتمندی مراجعین وبیماران، می باشدکه با طیف پنج درجه ای لیكرت (از خیلی كم تا خیلی زیاد با نمره 1 تا 5) نمره دهی شده است .

روائی پرسشنامه

به منظور روائی پرسشنامه تعدادی از پرسشنامه ها به همراه اهداف و فرضیات تحقیق‌ دربین برخی از اساتید و کارشناسان توزیع گردید که پس از دریافت نقطه نظرات ، در تعدادی از سوالات اصلاحات لازم به عمل آمد و اطمینان حاصل شد که سوالات مطرح شده در پرسشنامه دقیقاً همان خصوصیات مورد نظر محقق را در تحقیق‌ اندازه گیری کرده است .

پایائی پرسشنامه

برای سنجش پایائی پرسشنامه این تحقیق‌ یک پیش آزمون انجام گیرد که در آن 15 نفر از جامعه آماری تحقیق‌ به طور تصادفی انتخاب شده است ، سپس پرسشنامه های مورد نظر از طریق مصاحبه محقق با ایشان تکمیل گردید. پرسش های مورد نظر به کامپیوتر منتقل شده و از طریق نرم افزار آماری spss مورد سنجش قرار گرفت. در پژوهش حاضر آلفای كرونباخ این پرسشنامه محاسبه و68/0 به دست آمد.

عکس بخشی از پرسشنامه

گویه های پرسشنامه

الف :بررسی منابع مالی در سازمان(5گویه)

ب :بررسی فناوری اطلاعات در سازمان (8 گویه)

ج :بررسی منابع انسانی در سازمان(8 گویه)

د:بررسی فرهنگ سازمانی در سازمان(8 گویه)

و:بررسی مدیریت در سازمان(8 گویه)

 

 

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود پروپوزال ارزیابی عوامل موثر بر پذیرش بانکداری الکترونیکی در بین مشتریان (مدیریت)

شنبه 28 بهمن 1396
5:28
مارال
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات26
حجم فایل63 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود پروپوزال ارزیابی عوامل موثر بر پذیرش بانکداری الکترونیکی در بین مشتریان

ارزیابی عوامل موثر بر پذیرش بانکداری الکترونیکی در بین مشتریان

**توجه**

1- این فایل توسط گروه مهندسین برتر(فایل یار) نگارش شده است استفاده از فایل فقط برای خریدار ان مجاز می باشد و هرگونه استفاده برای کسانی که فایل خریداری ننموده اند شرعا حرام و قابل پیگیری حقوقی می باشد.

2-این فایل دارای گارانتی ویرایش یک مرتبه  برای خریدار آن می باشد.

در فرمت ورد و قایل ویرایش با فونت نازنین 14 و فاصله بین خطوط یک سانتی متر

دانشکده مدیریت وحسابداری

دانشگاه علامه طباطبایی

 آموزش بانکداری الکترونیکی,اینترنت بانک صادرات, امکانات مورد نیاز اینترنت بانک صادرات, فرم های مورد نیاز اینترنت بانک صادرات, فرایند ارائه سرویس اینترنت بانک صادرات

بیان مسئله

 

« هر تحقیقی به دنبال پاسخ  به پرسشها، شناخت ناشناخته ها ، حل مسئله ای عینی یا ذهنی و یا نزدیک شدن به حقیقتی است. دراین قسمت باید حتی الامکان به طور خلاصه صورت مسئله ای که درصدد تحقیق روی آن هستید روشن شود»

پیشرفتهای تكنولوژی به صورت بنیادی جهان را دگرگون ساخته است، و روش و طریقه ای را كه افراد در امور تجاری و شخصی رفتار می كنند تغییر داده است (Bandura,2002). به صورت خاص، در طول دو دهه گذشته صنعت بانكداری منابع قابل توجهی را در استفاده از تكنولوژی های اطلاعاتی سرمایه گذاری نموده است. در پاسخ به خصوصی سازی، رشد شبكه های جهانی و افزایش سطح درآمدها صنعت بانكداری تكنولوژی های جدید را بر پایه ارائه خدمات به كار گرفته است كه بانكداری الكترونیكی نامیده می شد و هدف از آن دستیابی و حفظ مزیت های استراتژیك می باشد (Joseph& Stone,2003). تكنولوژی بانكداری الكترونیكی به فعالیت های مالی اشاره دارد كه با استفاده از تكنولوژی الكترونیكی انجام می شود. این طیف از ماشین های تحویل دار خودكار (ATM) تا دیگر خدمات مانند پس انداز های مستقیم، پرداخت صورت حساب الكترونیكی،  انتقال سرمایه الكترونیكی، تلفن بانك و بانكداری آنلاین را شامل می شود. این تكنولوژی های الكترونیكی مالی در مراحل مختلف توسعه قرار دارند. برای مثال ماشین های تحویل دار خودكار نزدیك به 30 سال است كه مورد استفاده قرار می گیرند و به طور گسترده مورد قبول مشتریان قرار گرفته است.

از طرف دیگر تلفن بانك، پرداخت صورت حساب الكترونیكی و بانكداری آنلاین از جمله های فعالیت های اخیر اضافه شده به خدمات بانك ها می باشد كه نیازمند كامپیوتر و اینترنت می باشد و به اندازه ماشین های تحویل خودكار  در میان مشتریان دارای مقبولیت نمی باشدKolodinsky & Hogarth, & Hilgert, 2004)). از دید مشتریان بانكداری الكترونیكی مزایای بسیاری برای افراد فراهم می آورد، مانند دسترسی سریع حساب و موجودی خود، توانایی انتقال های بانكی خود از راه دور و سرمایه گذاری و تكمیل كاربردهای الكترونیكی. با بانكداری الكترونیكی زمان و مكان مفهوم خود را از دست می دهند و این خدمات در هر زمان و صرف  نظر از مكانی كه افراد در آن  قرار دارند قابل دسترسی می باشد.

در سطح سازمانی، كاربرد بانكداری الكترونیكی اجازه می دهد بانك ها به نیازهای مختلف مشتریان در مكان های متفاوت به صورت همزمان پاسخ گویند. هدف و نیت صنعت بانكداری استفاده آسان تر و مناسب تر مشتریان از این تكنولوژی ها می باشد. بانكداری الكترونیكی محوری اساسی در كمك به بانك ها در انتقال از مكان های چند گانه به یك بازار جهانی و پر منفعت می باشد. ( Giannakoudi,1999). رهبران صنعت بانكداری الكترونیكی را برای جستجوی و بدست آوردن مزیت های كاهش در هزینه های پرسنلی به كار می برند. نگرش ها در مورد ارزشهایی كه بانكداری الكترونیكی برای سازمانها به همرا ه دارد بسیار متفاوت می باشد و شامل بهبود تصویر ذهنی مشتریان، حفظ مشتریان، تعهد مستمر میان بانك ها و مشتریان، مزیت های رقابتی بر پایه كارایی كسب شده از حوزه های مختلف و افزایش خدمات مشتری می باشد.

 بانكداری الكترونیكی همچنین كاركنان را از وظایف تكراری، ساده و روزمره رها ساخته و به آنها اجازه می دهد زمان خود را  به فعالیت های درآمد زا اختصاص دهند.

از منظر مالی، بانكداری الكترونیكی می تواند به طور قابل ملاحظه ای بر نرخ تنزیل بانكداری تاثیر داشته باشد. به طور ویژه، بانكداری الكترونیكی هزینه های عملیاتی و اداری را كاهش داده و از این طریق مزیت های هزینه ای قابل ملاحظه ای را برای صنعت بانكداری به همراه دارد ( Aladwini,2001). از نقطه نظر رقابتی، مزیت های بانكی خصوصا از طریق بانكداری الكترونیكی این فرصت را فراهم می اورد تا بانك ها بتوانند با موسسات بزرگ مالی رقابت كنند. با وجود ظهور این سیستم های تكنولوژی بانكداری الكترونیكی نوآورانه كه برای افزایش رفاه زندگی ما و تسهیل انجام فعالیت های روزانه  طراحی شده است، پذیرش مصرف كننده دارای یك نوع تاخیر زمانی می باشد و تعداد  مصرف كنندگان این نوع از خدمات در حد انتظار رشد ننموده است (Flavian, et al,2004). هنوز هم میلیون ها نفر از افراد از بانكداری الكترونیكی استفاده نمی كنند و انتظار هم نمی رود در آینده ای نزدیك از آن استفاده كنند (Wang & Lin & Tang,2003). علیرغم معدود بودن استفاده از بانكداری الكترونیكی محققان هنوز به دنبال دلایل مقاومت افراد در كاربرد این نوع تكنولوژی می باشند. بر اساس تحقیقات موسسه فارستر 20درصد اروپایی ها از خدمات بانکداری اینترنتی استفاده می کنند که این مقدارنسبت به دو سال قبل بیش از دو برابر شده است و پیش بینی می شود تا سال2007 به حدود 130 میلیون نفر برسد(ساهوت،2003).  بانكداری الكترونیك رامی توان استفاده از تكنولوژی پیشرفته شبكه ها ومخابرات جهت انتقال منابع(پول) درسیستم بانكداری معرفی نمود. درواقع بانكداری الكترونیك به معنای یكپارچه سازی بهینه كلیه فعالیتهای یك بانك ازطریق بكارگیری تكنولوژی نوین اطلاعات، مبتنی بر فرایند بانكی منطبق برساختار سازمانی بانكها است كه امكان ارائه كلیه خدمات مورد نیاز مشتریان را فراهم می سازد.(ونوس ومختاران ،1381،ص 17). اساساً، بانكداری الكترونیكی به فراهم آوردن امكان دسترسی مشتریان به خدمات بانكی با استفاده ازواسطه های ایمن وبدون حضورفیزیكی اطلاق می شود.(كهزادی، 1382).

خدمات بانکداری الکترونیکی به شیوه های گوناگون قابل ارائه استکه از جمله آن می توان به: بانکداری الکترونیکی، بانکداری خانگی، بانکداری موبایل، خود پرداز، فروش نقطه ای و بانکداری اینترنتی اشاره کرد.بانکداری تلفنیعبارت است ازعرضه خدمات مالی شعب از طریق دستگاههای مخابراتی که درآن مشتریان بانکها می توانندمعاملات بانکی جزئی خود را به وسیله یک دستگاه تلفن انجام دهند.

دربانکداری خانگی بانك ها از طریق ایجاد یك پایگاه اینترنتی و معرفی آن به مشتریان با آنهاارتباط برقرار كرده وخدمات خود را از طریق این شبكه به مشتریان ارائه می دهند.علاوه بر این، از این طریق مشتریان به راحتی می توانند با استفاده از اینترنت وشبكه جهانی وب با بانك خود ارتباط برقرار كرده وبدون نیاز به حضور فیزیكی فعالیتهایشان را انجام دهند.

با استفاده ازتلفن همراه می توان بسیاری از عملیات بانكی را، همچون: بررسی وجه مانده درحساب های مختلف، توقف پرداخت چك، نقل وانتقال پول از حسابی به حساب دیگروغیره، را انجام داد.  برحسب تجربه های بدست آمده برای انجام امور بانكی، تلفن همراه از تلفن عادی ایمن تر است.(حسن زاده وپورفرد، 1382، ص 7)

در شیوه بانکداری از طریق تلویزیون کابلی، با استفاده از یك سیستم کنترل از دور وانتخاب كانال تلویزیونی مربوط به بانك، مشتریان می توانند بسیاری از عملیات بانكی را كه از طریق تلفن عادی انجام می شود پیگیری و به انجام برسانند. (حسن زاده وپورفرد، 1382، ص 7)

یکی دیگر ازروش های نوین در بانكداری الكترونیك، استفاده از دستگاه خود پرداز است.انجام بسیاری از امور بانكی، از طریق خودپرداز امكان پذیر است.با توجه به آنكه شخص با در دست داشتن كارت خود وبا ورود شماره رمز، باید درمحل دستگاه حضور داشته باشد؛ موارد ایمنی آن کمتر مورد توجه قرارگرفته است.

از روش های دیگر دربانكداری الكترونیك، دستگاه فروش نقطه ای می باشد كه به طور وسیع در فروشگاهها ومراكز خدماتی مورد استفاده قرار می گیرد.دراین شیوه، مشتری با استفاده از كارت هوشمند وقرار دادن در دستگاه وبا ورود رمز خود، می تواند برای خرید كلیه كالاها وخدمات خود به جای پول نقد از كارت استفاده نماید.

استفاده ازخدمات بانكی ازطزیق كامپیوتر وخط تلفن یا از طریق اینترنت نیز امکان پذیر است.  با استفاده از این شیوه وبا کمک نرم افزارهای پیشرفته كه امكان رمز نگاری را از روی خط تلفن وشبكه اینترنت فراهم ساخته است وبا توجه به شیوه های تصدیق هویت پیشرفته برای شناسایی فرد تماس گیرنده با شبكه بانك، امكان بسیاری از عملیات بانكی همچون: برداشت از وجه حساب وواریز به حسابهای دیگر میسرمی باشد.

فرضیات تحقیق

فرضیه اصلی:

 

بین عوامل موثر پذیرش بانکداری الکترونیکی و استفاده مشتریان از بانکداری الکترونیکی رابطه وجود دارد.

 

فرضیات فرعی:

1-بین آموزشهای مقدماتی و پذیرش بانکداری الکترونیکی در بین مشتریان رابطه وجود دارد.

2-بین سهولت استفاده از تکنولوژی بانک و پذیرش بانکداری الکترونیکی در بین مشتریان رابطه وجود دارد.

3-بین خودكارآمدی كامپیوتری و پذیرش بانکداری الکترونیکی در بین مشتریان رابطه وجود دارد.

4-بین مركز كنترل و پذیرش بانکداری الکترونیکی در بین مشتریان رابطه وجود دارد.

5-بین متغیرهای جمعیتی و پذیرش بانکداری الکترونیکی در بین مشتریان رابطه وجود دارد.

فهرست مطالب پروپوزال

بیان مسئاله

اهمیت و ضرورت تحقیق

مرور ادبیات

جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق

اهداف تحقیق

سوالات

فرضیه ها

تعاریف

روش تحقیق

متغیرهای مورد بررسی

شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه ‏ای) و ابزار

جامعه و نمونه آماری

روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود پروپوزال ارزیابی عملکرد بانکداری در ایران (مدیریت)

شنبه 28 بهمن 1396
5:28
مارال
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات27
حجم فایل246 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود پروپوزال ارزیابی عملکرد بانکداری در ایران

بررسی ارزیابی عملکرد بانکداری در ایران

 

**توجه**

1- این فایل توسط گروه مهندسین برتر(فایل یار) نگارش شده است استفاده از فایل فقط برای خریدار ان مجاز می باشد و هرگونه استفاده برای کسانی که فایل خریداری ننموده اند شرعا حرام و قابل پیگیری حقوقی می باشد.

2-این فایل دارای گارانتی ویرایش یک مرتبه  برای خریدار آن می باشد.

در فرمت ورد و قایل ویرایش با فونت نازنین 14 و فاصله بین خطوط یک سانتی متر

مدل های نوین ارزیابی,عملکرد سازمانی,ارزیابی عملکرد,مدل ارزیابی عملکرد,اهداف ارزیابی عملکرد,عملکرد نیروی انسانی,زمان بندی ارزیابی,انواع ارزیابی,خطاهای ارزیابی عملکرد,ارزشیابی عملکرد,ارزیابی عملکرد کارکنان,ارزشیابی عملکرد کارکنان,روشهای ارزیابی عملکرد,تاریخچه ارزیابی,فرایند ارزیابی,پایان نامه ارزیابی عملکرد,ارزیابی عملکرد با EFQM

بیان مسئله

 

صنعت بانکداری، از جمله صنایع مهم و مطرح دنیاست و گسترش روزافزون دانش بشری در زمینه علوم الکترونیکی سبب شده است که این صنعت نیز از این دانش بهره فراوان داشته باشد. امروزه بانک ها در کشورهای پیشرفته به عنوان رهگشا، مشاور حرفه ای، متخصص در افزایش منابع مالی شرکت ها و جمع آوری و تبادل اطلاعات الزم برای مشتریان خود عمل می کنند و یکی از موتورهای محرک اقتصادی هر کشور محسوب می شوند. این امر سبب شده است تا فضای رقابتی تنگاتنگی میان آن ها برقرار شود. با توسعه روزافزون تکنولوژی و صنعتی شدن کشورها، مدیران بانک ها سعی بر افزایش خدمات نوین بانکداری دارند که متمایز بودن آن نسبت به خدمات سایر رقبا ازامتیاز ویژه ای جهت جذب سپرده های مشتریان برخوردار است. در کشورهای پیشرفته بیش از 70درصد امور بانکی استفاده کنندگان از خدمات بانکی بدون حضور در محل شعب بانک ها و با استفاده از سیستم های الکترونیکی صورت می پذیرد، لذا بانک ها بکارگیری فنآوری مدرن صنعت بانکداری و اجرایی نمودن طرح مشتری محوری، سعی بر کاهش ضرورت مراجعه مشتریان به محل شعبه را دارند تا مشتریان بتوانند در محل کار و یا اقامت خود عمده اموربانکی را از این طریق انجام دهند. در سال های اخیر نظام بانكداری كشور با توجه به موضوع پیوستن به سازمان تجارت جهانی با چالش های جدیدی همچون ورود بانك های خارجی، شروع به كار بانك های خصوصی و افزایش فعالیت های مؤسسه های مالی و اعتباری روبه روست. بنابراین این چالش ها بانك های كشور را بر آن داشته است تا برای بقا و رقابت در این محیط پویا، نسبت به بهبود عملكرد خود اقدام کنند تا با شناسایی نقاط ضعف و قوت خود، وضعیت موجود را بهبود دهند. روش های بررسی و رتبه بندی، هر یك مزایا و محدودیت های خاص خود را دارد. سا ل ها است که محققان و تحلیلگران در جستجوی روش هایی هستند كه تا حد ممكن محدودیت های كمتری دارند و گستر های فراگیرتر از عملكرد بنگاه ها را در بر می گیرد. توجه به این نكته ضروری است كه به سبب ضعفی كه در استفاده از تحلیل نسبت های مالی به طور جدا از هم وجود دارد، تحلیلگران به سمت آن دسته روش های اندازه گیری در زمینه عملكرد و كارآیی بانك ها و مؤسسه های مالی میل پیدا كرده اند كه بتواند به طور یكپارچه از اطلاعات موجود استفاده و اثرات همه آنها را به طور یك جا در تحلیل وارد کنند. در این روش ابتدا ارزش های کلی عملکرد مالی و غیر مالی بانک ها در وزن های عملکرد مالی و غیر مالی به دست آمده از تحلیل سلسله مراتبی فازی  ضرب شوند. سپس نقاط ایده آل مثبت و منفی محاسبه شده طبق رابطه های محاسباتی AHP و TOPSISمحاسبه گردیده و ارزش های عملکرد کلی بانک ها و رتبه بندی عملکرد کلی آنها مشخص میگردد.

 

نتایج مورد انتظار پس از انجام این تحقیق :

•          شناسایی مولفه های اصلی و فرعی الگوی ارزیابی عملکرد

•          شناسایی تقدم و تاخر مولفه های اصلی و فرعی الگوی  ارزیابی عملکرد

•          شناسایی جهت و شدت روابط بین مولفه های الگوی ارزیابی  عملکرد

•          اعتبار بخشی به الگوی مقدماتی از طریق اجرای آزمایشی

•          تفاوت های فاحش در عملکرد های مالی و غیر مالی  نکته تعیین کننده عملکرد کلی است.

•          عملکرد خوب ، به خصوص در عملکرد مالی تضمین کننده عملکرد نهایی مطلوب نیست، ولی برعکس این موضوع صحت ندارد.

عملکرد غیر مالی نسبت به عملکرد مالی می تواند پوشش دهنده عملکرد مالی ضعیف تر باشد ، ولی تفاوت این دو عملکرد نباید فاحش باشد .

•          توجه به معیار های عملکرد غیر مالی از اهمیت بیشتری برخوردار است .

مدل های نوین ارزیابی,عملکرد سازمانی,ارزیابی عملکرد,مدل ارزیابی عملکرد,اهداف ارزیابی عملکرد,عملکرد نیروی انسانی,زمان بندی ارزیابی,انواع ارزیابی,خطاهای ارزیابی عملکرد,ارزشیابی عملکرد,ارزیابی عملکرد کارکنان,ارزشیابی عملکرد کارکنان,روشهای ارزیابی عملکرد,تاریخچه ارزیابی,فرایند ارزیابی

فهرست مطالب پروپوزال

بیان مسئاله

اهمیت و ضرورت تحقیق

مرور ادبیات

جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق

اهداف تحقیق

سوالات

فرضیه ها

تعاریف

روش تحقیق

متغیرهای مورد بررسی

شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه ‏ای) و ابزار

جامعه و نمونه آماری

روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

پروپوزال استقرار سیستم مدیریت كیفیت ایزو 9001 و اثر آن بر رضایتمندی مشتریان (مدیریت)

شنبه 28 بهمن 1396
5:27
مارال
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات16
حجم فایل221 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پروپوزال استقرار سیستم مدیریت كیفیت ایزو 9001 و اثر آن بر رضایتمندی مشتریان

بررسی استقرار سیستم مدیریت كیفیت ایزو 9001 و اثر آن بر رضایتمندی مشتریان

**توجه**

1- این فایل توسط گروه مهندسین برتر(فایل یار) نگارش شده است استفاده از فایل فقط برای خریدار ان مجاز می باشد و هرگونه استفاده برای کسانی که فایل خریداری ننموده اند شرعا حرام و قابل پیگیری حقوقی می باشد.

2-این فایل دارای گارانتی ویرایش یک مرتبه  برای خریدار آن می باشد.

در فرمت ورد و قایل ویرایش با فونت نازنین 14 و فاصله بین خطوط یک سانتی متر

بیان مسئله

اغلب شركت و یا موسسات ایرانی قبل از استقرار سیستم مدیریت كیفیت به مقوله رضایت  مشنریان با استفاده از تكنیكهای  نظر سنجی و یا هر روش  علمی دیگر كه منجر به شناخت و  اولویت بندی شاخص های رضایت مندی مشتریان می باشد  چندان توجهی  ندارند.

  ازیك سو با توجه به الزامات صریحی   كه در برخی از بندهای  استاندارد ایزو 9001 وجود دارد و از سوی تجربیات زیادی در زمینه استقرار سیستم ایزو9001 در صنعت پروفیل سازی در ایران وجود ندارد ابهامات زیادی در زمینه موثر بودن این استاندارد د ر صنعت قوطی و پروفیل سازی  وجود دارد در واقع تعداد نسبتا بالای از سازمانها ایرانی اقدام به پیاده سازی سیستم مدیریت كیفیت برای سازمانها ی خود نموده اند كه از این بین تعداد نسبتا كم مربوط به صنعت پروفیل سازی می باشد . حال آنكه آیا پیاده سازی سیتم مدیریت در این سازمان ها اثربخش می باشد یا نه موردی است كه انگیزه لازم را برای بررسی و پژوهش فراهم می كند با توجه به رقبای خارجی و داخلی در این صنعت آگاهی از خواسته های مشتریان برای رقابت با آنان از اهمیت بالای برخودار می باشد.

اهداف تحقیق

شناسائی شاخص های تاثیر گذار بر رضایت مشتریان محصول مورد مطالعه (قوطی )

تعیین درجه اهمیت هر یك از شاخص های موثر بر رضایت مشتریان(قوطی)

تاثیر اجرای الزام استاندارد IS0 9001 بر شاخص رضایت مشتریان(قوطی)

فهرست مطالب پروپوزال

بیان مسئاله

اهمیت و ضرورت تحقیق

مرور ادبیات

جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق

اهداف تحقیق

سوالات

فرضیه ها

تعاریف

روش تحقیق

متغیرهای مورد بررسی

شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه ‏ای) و ابزار

جامعه و نمونه آماری

روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

پروپوزال بررسی تاثیر مشاوره گروهی با رویکرد شناختی -رفتاری در کاهش اضطراب و پرخاشگری (روانشناسی و عل

شنبه 28 بهمن 1396
5:27
مارال
دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات29
حجم فایل115 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پروپوزال  بررسی تاثیر مشاوره گروهی با رویکرد شناختی -رفتاری در کاهش اضطراب و  پرخاشگری

  بررسی تاثیر مشاوره گروهی با رویکرد شناختی -رفتاری در کاهش اضطراب و  پرخاشگری نوجوانان  در محیط مدرسه

 

**توجه**

1- این فایل توسط گروه مهندسین برتر(فایل یار) نگارش شده است استفاده از فایل فقط برای خریدار ان مجاز می باشد و هرگونه استفاده برای کسانی که فایل خریداری ننموده اند شرعا حرام و قابل پیگیری حقوقی می باشد.

2-این فایل دارای گارانتی ویرایش یک مرتبه  برای خریدار آن می باشد.

در فرمت ورد و قایل ویرایش با فونت نازنین 14 و فاصله بین خطوط یک سانتی متر

پروپوزال کاهش اضطراب و پرخاشگری نوجوانان

بیان مسئله

اضطراب بعنوان یکی از اختلالات شایع جامعه امروز است.گفته می شود 75%  از بیماریهای بدنی حاصل اضطراب و استرس می باشد. همچنین اضطراب به عنوان پدیده روان شناختی از عوامل ایجاد کننده اختلال روانی است. از این رو در سالهای اخیر توجه به پیشگیری و کنترل استرس و اضطراب و راهبردهای مقابله ای آن مورد توجه قرار گرفت و نشان داده شد این راهبردها نقش مهمی درکاهش اضطراب دارد.

نوجوان ها و دانش آموزان دبیرستانی در معرض رویدادهای مختلفی در محیط خانه و مدرسه و در روابط با دوستان و همسالان خود قرار دارند. مسائلی چون نگرانی هایی درباره تحصیل، آینده شغلی، ازدواج، رضایت والدین، ایفای نقش خود در جامعه و از همه مهمتر تغییرات جسمی و جنسی ناشی از دوره بلوغ برای آنها اشتغال ذهنی بوجود می آورد در نتیجه ناخواسته دچار اضطراب و استرس می شوند. نوجوانی که دچار اضطراب حاد است احساس ترس ناگهانی بر او چیره می شود، گویی قرار است برایش حادثه بدی رخ بدهد. ممکن است بی قرار و ناآرام شود و علایم جسمانی مثل تهوع، سردرد، سرگیجه و استفراغ در او ظاهر شود. فراخنای توجه و حواسش منحرف می شود. از آنجایی که اضطراب سبب کاهش تمرکز و حافظه می شود در پیشرفت و روند تحصیلی تأثیر گذاشته موجب افت تحصیلی و یا شکست تحصیلی می شود. واکنش های اضطراب نوجوان شامل انزوای روانی، ناتوانی در انجام تکالیف درسی، علایم دائمی شبه جسمانی، دردهای مختلف ، اسهال، نفس تنگی و خستگی مفرد می باشد. مداخله درمانی باید خیلی زود، یعنی آن زمانی که ارتباط این عوامل علی هنوز آشکار است، شروع شود.

افراد برای مواجه با اضطراب از شیوه های مختلفی مانند روش های دارو درمانی و روان درمانی و ... استفاده می کنند. اما افراد با این اختلال به شکل های مختلفی برخورد می کنند. عده ای نسبت به علایم و نشانه های آن آگاهی ندارند و آن را با اختلال طبی اشتباه گرفته و به درمان جسمی مبادرت می ورزندو عده ای دیگر نسبت به درمان یا پیشگیری از آن اقدامی انجام نمی دهند، در نتیجه این اختلال شدت می یابد و ممکن است به اختلالات دیگر دچار شوند. بنابراین باید کمک کرد تا افراد هم نسبت به علایم و نشانه های اضطراب آگاهی یابند و هم اینکه ضمن تشویق برای درمان، از شیئه های مناسبی برای درمان و یا کاهش میزان اضطراب خود استفاده نمایند.

امروزه اکثر درمانرگان از راهبردهای مقابله ای شناختی - رفتاری برای درمان اضطراب استفاده می نمایند. با توجه به تأثیر این دو روش ها بر سلامت جسمی وروانی و با عنایت بر این مسئله که آموزش شیوه های مواجهه با اضطراب از جمله تکنیک های آرمیدگی عضلانی و مهارت حل مسئله مفیدتر و آسان تر از سایر راهبردهای درمانی است و در ضمن اثرات منفی و عوارض جانبی مانند درمان های دارویی را ندارد. لذا پرداختن به شیوه های درمانی غیر دارویی مناسب و موثر و کم هزینه تر خواهد بود.

درمان نشدن به موقع اضطراب و افسردگی آمار خودکشی را به شدت افزایش می دهد ورفتارهای مخرب علیه خود تولید می کند ( آمن  و روت ، ۱۹۵۴ ؛ به نقل از قراچه داغی، ۱۳۸۳(

حال این سوال مطرح می شود که اضطراب دانش آموزان با چه عواملی در ارتباط است؟

به اعتقاد تحلیل گرروانی تضادهای سرکوب شده تولیداضطراب می کند(برنزبه نقل از قراچه داغی،۱۳۸۳(

به اعتقاد رفتار درمانگران اختلالات اضطرابی نتیجه واکنش غیر ارادی نسبت به حوادثی است که قبلاً در زندگی بیمار اتفاق افتاده است ( بک به نقل از قراچه داغی، ۱۳۸۰(

و به اعتقاد درمانگر شناختی ، افکار منفی و طرز تلقیهای غیر منطقی موجب اضطراب هستند ( برنز به نقل از قراچه داغی ، ۱۳۸۳(

علاوه بر اضطراب ، خیلی از انسانها با مشکل عدم ابراز وجود روبرو هستند. عدم ابراز وجود باعث می شود که برخی از افراد مخصوصاً نوجوانان و دانش آموزان در معرض تهدید انواع بیماریهای جسمی ، روانی و روابط اجتماعی نا سالمی قرار بگیرند ( ریس و گراهام  ،۱۹۹۱ ؛ به نقل ازشهنی ییلاق و رضایی ، ۱۳۷۹(

حال این سوال مطرح می شود که، عدم ابراز وجود دانش آموزان با چه عواملی در ارتباط است؟

به اعتقاد رفتار درمانگران تربیت دوران کودکی ، یادگیریهای غلط و یا کوتاهی دریادگیری رفتارصحیح منجربه عدم ابرازوجود درفرد می شود (تاون اند۱ به نقل از نظیری ومولا،۱۳۸۱(

به اعتقاد درمانگران شناختی افکار و باورهای غیر منطقی مانعی بر سر راه ابراز وجود هستند (آلبرتی و امونز به نقل از قراچه داغی، ۱۳۸۳).

باتلر، فینل ، ربسون وگلدر (۱۹۹۱) در آزمایش بالینی کنترل شده ای به بررسی تأثیر درمان شناختی رفتاری و رفتاری بر روی ۵۷ بیمار مبتلا به اختلال اضطراب فراگیر در ۱۲ جلسه درمان فردی به این نتایج دست یافتند که درمان شناختی – رفتاری در مقایسه با درمان رفتاری تأثیر قابل ملاحظه ای در کاهش میزان اختلال اضطراب فراگیر بیماران داشته است. در درمان شناختی رفتاری هیچ یک از بیماران درمان را رها نکردند در حالی که در درمان رفتاری چندین بیمار درمان را رها کردند ( بک به نقل از صاحبی، ۱۳۸۳).

جلالی ( ۱۳۸۳) در پژوهشی تحت عنوان بررسی تأثیر مشاوره گروهی به شیوه های شناختی – رفتاری و رفتاری بر رفتار جرأت مندانه دانش آموزان کم جرأت پسر دبیرستانی به این نتایج دست یافت که : جرأت آموزی گروهی به شیوه های شناختی – رفتاری و رفتاری نمرات آزمودنیها را در مقیاس های ترس از ارزیابی منفی و پرسشنامه و جرأت ورزی در پس آزمون و پیگیر کاهش می دهد (به نقل از اسدی، ۱۳۸۳).

حال پژوهش حاضر در صدد پاسخگویی به این سوال است که آیا  بررسی تاثیر مشاوره گروهی با رویکرد شناختی -رفتاری در کاهش اضطراب و  پرخاشگری نوجوانان  در محیط مدرسه  تأثیر دارد یا خیر؟

 پروپوزال روش تحقیق , پروپوزال اماده , پروپوزال رشته روانشناسی و علوم تربیتی , پروپوزال روش تحقیق رشته روانشناسی و علوم تربیتی

فهرست مطالب پروپوزال

بیان مسئاله

اهمیت و ضرورت تحقیق

مرور ادبیات

جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق

اهداف تحقیق

سوالات

فرضیه ها

تعاریف

روش تحقیق

متغیرهای مورد بررسی

شرح کامل روش (میدانی، كتابخانه ‏ای) و ابزار

جامعه و نمونه آماری

روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده‏ها

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دسترسی در شبکه حمل و نقل ریلی (حمل و نقل)

شنبه 28 بهمن 1396
5:27
مارال
دسته بندیحمل و نقل
فرمت فایلzip
تعداد صفحات8
حجم فایل99 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

ارائه تونل گوتارد(پاورپوینت) (حمل و نقل)

شنبه 28 بهمن 1396
5:27
مارال
دسته بندیحمل و نقل
فرمت فایلzip
تعداد صفحات30
حجم فایل868 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دماسنج با LCD کاراکتری و خروجی دو رله ای (برق،الکترونیک،مخابرات)

شنبه 28 بهمن 1396
5:27
مارال
دسته بندیبرق،الکترونیک،مخابرات
فرمت فایلzip
تعداد صفحات1
حجم فایل182 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود پرسشنامه ارزیابی میزان رضایت مندی دانشجویان از آموزش توسط اساتید (پرسشنامه)

شنبه 28 بهمن 1396
5:26
مارال
دسته بندیپرسشنامه
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات4
حجم فایل20 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود پرسشنامه ارزیابی میزان رضایت مندی دانشجویان از آموزش توسط اساتید

پرسشنامه ارزیابی میزان رضایت مندی دانشجویان از آموزش توسط اساتید در دانشگاه آزاد کرج

**توجه**

1- این فایل توسط گروه مهندسین برتر(فایل یار) نگارش شده است استفاده از فایل فقط برای خریدار ان مجاز می باشد و هرگونه استفاده برای کسانی که فایل خریداری ننموده اند شرعا حرام و قابل پیگیری حقوقی می باشد.

2-این فایل دارای گارانتی ویرایش یک مرتبه  برای خریدار آن می باشد.

رضایتمندی,دانشجویان

مقیاس ارزیابی رضایت مندی دانشجویان ازاساتید

 پس از رسم مدل تحلیلی و مشخص گردیدن متغیرهای اصلی تحقیق، محقق اقدام به ساخت پرسشنامه مقدماتی نمود. جهت بررسی و سنجش رضایت مندی از اساتید که متغیر وابسته پژوهش است، از مقیاس پنج گزینه ای لیکرت بهره برده شده است. بدین ترتیب که پس از انجام مصاحبه اکتشافی و مشخص گردیدن متغیرها و معرفهای اصلی، 8 بعد برای متغیر وابسته تحقیق در نظر گرفته شد که برا ی هر یک، چند گویه طراحی گردید. پس از ساخت پرسشنامه اولیه، به منظور تامین روایی ابزار از نوع روایی صوری و محتوایی، از روش توافق داوران و جهت آزمون پایایی آن از روش ضریب آلفای کرانباخ بهره گرفته شد. به این ترتیب که سوالات مربوط به رضایت مندی از اساتید در ابعاد مختلف آن تهیه شد و با مشاوره های مکرر با پژوهشگران و محققان خبره و متخصص، داوران با توجه به تجربیات فراوان و سودمند خود، به بررسی موشکافانه سوالات پرسشنامه پرداختند و بدین ترتیب روایی صوری و محتوایی پرسش ها در پرسشنامه اولیه حاصل گردید و محقق اقدام به اجرای پیش آزمون بر روی 50 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد در ده گروه یاد شده در بخش قبل نمود. تکمیل پرسشنامه اولیه در بین دانشجویان رشته های مختلف و طبقه بندی آنان به ده گروه آموزشی، به این طریق بود که در هر گروه 5 نمونه با توجه به معیار جنس، ورودی و وضعیت سکونت دانشجویان در نظر گرفته شد و پرسشنامه  این افراد تکمیل گردید. پس از این کار، داده های 50 نمونه وارد کامپیوتر شد. جهت حصول پایایی ابزار، گویه های مربوط به رضایت مندی در ابعاد هشتگانه آن با استفاده از ضریب آلفای کرانباخ مورد بررسی قرار گرفت و گویه های نامناسب از پرسشنامه نهایی حذف گردید. برای تمام سوالاتی که در پرسشنامه به صورت طیف لیکرت مطرح شده بود، مقدار ضریب آلفا محاسبه گردید. نتایج این آزمون نشان داد كه مقدار آلفای کل برای هر یک از خرده شاخص های رضایت مندی از اساتید بالاتر از 80 درصد بود.

عکس بخشی از پرسشنامه

ارزیابی میزان رضایتمندی دانشجویان از آموزش اساتید , رضایتمندی دانشجویان از آموزش اساتید , رضایتمندی دانشجویان , رضایتمندی دانشجویان , آموزش اساتید , ارزیابی رضایتمندی , ارزیابی رضایتمندی دانشجویان , دانلود پایان نامه روانشناسی , فایل یار , دانلود پایان نامه روانشناسی آماده , میزان رضایتمندی دانشجویان از اساتید , پرسشنامه سنجش رضایتمندی دانشجویان , سنجش میزان

گویه های پرسشنامه

1- نوع رابطه اساتید با دانشجویان(چهارگویه)

2- قدرت ایجاد انگیزه توسط اساتید در دانشجویان(چهارگویه)

3- نحوه انتقال مفاهیم درسی به دانشجویان(چهارگویه)

4- نحوه تدریس اساتید(چهارگویه)

5- نحوه کلاسداری (مدیریت و کنترل کلاس) اساتید(سه گویه)

6- نحوه امتحان گرفتن و نمره دادن اساتید(چهارگویه)

7- میزان تسلط اساتید به درس (چهارگویه)

8- اخلاق و ویژگیهای ظاهری اساتید(چهارگویه)

همراه سوالات باز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

ارزیابی میزان رضایتمندی دانشجویان از آموزش اساتید (روانشناسی و علوم تربیتی)

شنبه 28 بهمن 1396
5:26
مارال
دسته بندیروانشناسی و علوم تربیتی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات115
حجم فایل326 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ارزیابی میزان رضایتمندی دانشجویان از آموزش اساتید

ارزیابی میزان رضایتمندی دانشجویان از آموزش اساتید در دانشگاه آزاد کرج

**توجه**

1- این فایل توسط گروه مهندسین برتر(فایل یار) نگارش شده است استفاده از فایل فقط برای خریدار ان مجاز می باشد و هرگونه استفاده برای کسانی که فایل خریداری ننموده اند شرعا حرام و قابل پیگیری حقوقی می باشد.

2-این فایل دارای گارانتی ویرایش یک مرتبه  برای خریدار آن می باشد.

در فرمت ورد و قایل ویرایش با فونت نازنین 14 و فاصله بین خطوط یک سانتی متر

پرسشنامه سنجش رضایتمندی دانشجویان , سنجش میزان رضایتمندی دانشجویان , دانلود پایان نامه سنجش رضایتمندی دانشجویان , سنجش رضایتمندی دانشجویان , خرید پروژه های دانشجویی , دانلود مقاله سنجش میزان رضایتمندی دانشجویان دانشگاه ازاد کرج از اساتید , مقاله سنجش رضایتمندی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از اساتید دانشگاه

مقدمه

رضایت مندی نیز همانند نارضایتی شناختی متغیر است این اصطلاح  متغیر است این اصطلاح از زمان انتشار كتاب معروف گلمن(1995) به گونه ای گسترده به صورت بخشی از زبان روزمره در آمده و بحث های بسیاری را بر انگیخت . گلمن طی مصاحبه ای (1996) رضایت مندی را چنین توصیف می كند :

رضایت مندی دانشجو عام پیش بینی مقاومت دانشجو می باشد كه هر رضایت مندی از دروس و انجام كار او كمك به بشریت پیرامون خود می باشد .

مورنی و موریانی (1981)نیز عقیده دارند كه خانواده همچنین موجب می گردد تا دانشجو بتواند از عهده محیط فشارهای درونیش بر آید .

یافته های تحقیقاتی منو (1993) نشان می دهد كه علت بسیاری از نارضایتی های اجتماعی دانشجو را باید در نارسایی رابطه عاطفی دانشجو با خانواده یا جانشین او جستجوكرد . رضایت مندی احساسی است كه در اثر بر آورده شدن انتظارات یك فرد به وی دست می دهد .

رضایت مندی دانشجویان از دانشگاه محل تحصیل خود سبب می شود كه دانشجویان با علاقه و میل بیشتری به سمت دانشگاه و كلاس درس خود بیایند و چون در این محیط  احساس امنیت و آرامش می كند .

دانشگاههای ما، به دلیل گرفتاریها و مسائل گوناگون، كمتر فرصت این را داشته اند به نظرات دانشجویان، كه در حقیقت دریافت كنندگان اصلی آموزش عالی هستند، وقوف پیدا كنند و ملاحظه نمایند كه آیا آموزش عالی در راه صحیح و مناسب حركت می كند، یا آن كه چنین نیست و تلاشها فاقد جهت هستند.

یك رودخانه همیشه مسیر خودش را پیدا می كند و به دریا می ریزد، ما هم باید هدف و راه خودمان را پیدا كنیم، هدف اصلی همه انسانها خوشبخت زیستن است و لازمه خوشبختی خوب دانستن است و اگر دانشگاه می رویم به دلیل بهتر یاد گرفتن و خوشبخت شدن در زندگی است.

تمام سازمانهای آموزش دنیا باید از خودشان این سئوال را داشته باشند كه آیا ما می توانیم این كسانی را كه به این مراكز آمده اند راضی، موفق و در نهایت خوشبخت كنیم؟ این رسالت بزرگ در دست معلمین و استادان معظم ماست، بنابراین آشنا شدن با دیدگاهها و نظرات دانشجویان نسبت به یك استاد خوب كمك می كند تا استاد از دریچه چشم و عقاید دانشجو دیده شود. همانطور كه ملاحظه می شود دانشگاهها یكی از مراكز یا مجامع تبادل افكار، اطلاعات و مفاهیم در هر جامعه ای می باشد و میزان كار آیی استادان به نحوه آموزش آنها بستگی دارد، شناخت یك استاد خوب هم بستگی به شناخت ویژگیهای او دارد. معیارهای ارزشیابی فرمول از قبل تعیین شده و ثابت نیستند و در شرایط متفاوت آموزشی دستخوش تنوع و دگرگونی می شوند.

 رضایت مندی دانشجو از اساتید موجب دلگرمی و تلاش او در درس شده و همین رضایت مندی آینده درخشان تر ی را برای او و جامعه رقم می زند، بنابراین این آگاهی از نظرات دانشجویان كه از سرمایه های ثابت و همیشگی هر نهاد آموزشی اند و اندیشیدن به تجارب و گرایش آنان ضرورت مهم دیگری است كه نمی توان از آن غافل بود، اطلاعات بدست آمده به میزان زیادی می تواند زمینه ای عینی و مشخص و روشن، بر حل بسیاری از مسائلی كه هم اكنون اكثر دانشگاهها ما با آن مواجهند فراهم آورد و مسئولان را بر پاره ای از مشكلات و نقاط ضعف والبته نقاط قوت در آموزش عالی واقف سازد و تغییراتی در برنامه های موجود به وجود آورد

بیان مسأله

دیر زمانی نمی گذرد که اقتصاددانان و دانشمندان توسعه به ضرورت و اهمیت نیروی انسانی موثر و کارا برای رشد و توسعه اقتصادی – اجتماعی جوامع پی بردند . به همین دلیل  تفکر درباره نظام آموزشی و تحولات آینده آن ، یکی از مهمترین وظایف برنامه ریزان و سیاست گذاران آموزش در همه کشور های جهان است . این روند رو به رشد تفکر و مسئولیت ، ناشی از این واقعیت است که گران بهاترین سرمایه و منبع طبیعی که هر جامعه برای نیل به آرمان ها و تامین آینده خود در اختیار دارد نیروی سازنده  فکری سرآمد است . و نظام آموزش عالی دستگاهی است که می تواند این نیروی سازنده را پرورش دهد.

واژه رضایت مندی به معنی خرسندی و خشنودی است. ارضاء، کامیابی، رضامندی، حال خوش نیز از معانی دیگر این کلمه است که در فرهنگ فلسفه و علوم اجتماعی آمده است (بریجانیان، 1381). از آنجا که رضایت مندی در ابعاد مختلف زندگی معنا می یابد می تواند با توجه به موضوع خاص خود، ارزش یافته و تعریف شود. مثلا رضایت مندی از زندگی زناشویی ممکن است با رضایت مندی دانشجو از استاد و یا رضایت مندی کارکنان یک سازمان از سازمان و رضایت مندی شغلی یا رضایت مندی شهروندان از سازمانهای مختلف کمی متفاوت باشد. بر این اساس تعاریف مختلفی از رضایت مندی بیان گردیده است.

از جمله محمد صادق مهدوی در کتاب خود در تعریف رضایت مندی در دایره المعارف فلسفه و روانشناسی این گونه آورده است که: رضایت مندی، خوشایندی برآمده از آگاهی به یک وضعیت راحت است که معمولا با ارضاء بعضی تمایلات خاص پیوند خورده است. از آنجا که رضایت مندی همراه خوشایندی است، لذا (اولا بوسیله منابع خوشایند کننده فطری محدود شده است. افراد خوشایندی را از ارضاء نیازهای فیزیولوژیک (رده پایین) بدست می آورند، اما رضایت مندی را از احساسات آگاهانه جهت دار و با دلیل مثل دوستی، تلاشهای عقلانی، موفقیت در یک نقشه حساب شده و غیره بدست می آورند. بنابراین می توان از رضایت مندی اخلاقی و رضایت مندی زیباشناسانه صحبت کرد. در حالی که، خوشایندی برای آن مناسب نیست. ثانیا اینکه، رضایت مندی بوسیله درجه ای نسبی از ادراک آگاهانه ای که از حالت خوشایندی و یا موضوع اش بدست می آید، محدود می شود)، خوشایندی ممکن است به رضایت مندی تبدیل شود، افراد رضایت مندی را در فکر کردن بر وضعیتی که در وهله اول از خوشایندی برای آنها حاصل می شود، بدست می آورند. (مهدوی، 1375: 17-16)

این تعریف تا حدود زیادی بر بعد شناختی رضایت مندی تاکید می کند. یعنی اینکه حالت خوشی برآمده از نیاز، رضایت مندی را به دنبال ندارد بلکه ارزیابی شناختی از حالت ارضاء؟ نیاز و خود نیاز و اهداف بلند مدت مربوط به آن، رضایت مندی را بدست می آورد. به عبارت دیگر، رضایت مندی از تعادل بین حالات خوشایند کننده احساسی و کندوکاوهای عقلانی در افراد ایجاد می گردد. از نظر اتکینسون، آدمیان معیارهایی برای رفتار یا عملکرد خود تعیین می کنند و بر حسب درجه همخوانی رفتارهای خود با آن معیارها به شیوه رضایت مندی مندانه یا نا رضایت مندی مندانه واکنش نشان می دهند. (مهدوی، 1375: 17-16 به نقل از اتکینسون، 1367: 57)

بنابراین می توان گفت که اولا، همزمان با ارضاء نیازها حالت خوشایندی حاصل می شود. ثانیا، رضایت مندی با ادراک آگاهانه از حالت خوشایندی همراه می باشد. و ثالثا، ادراک آگاهانه در پرتو درجه انطباق بین معیارهای افراد و وضعیت موجود حاصل می شود که رضایت مندی مورد نظر محقق نیز همین است.

دانشجو به عنوان مهم ترین مشتری دانشگاه قلمداد می شود. بنابراین بررسی ابعاد مختلف زندگی دانشجویان جهت برنامه ریزی های مختلف برای مدیران دانشگاه ها امری ضروری به نظر می رسد. با بررسی هر چه دقیقتر متغیرهای تاثیر گذار بر عملکرد دانشجویان، مدیران دانشگاه ها خواهند توانست ورودی با کیفیت تری را برای مشتری دیگر خود که صنعت می باشد فراهم نمایند. بهبود مستمر و ارتباط دائم این سه ضلع مثلث علمی کشور یعنی دانشجو، دانشگاه و صنعت منجر به توانایی علمی بیشتر و در بلند مدت توسعه علمی کشور خواهد شد.

مفهوم دانشجو به عنوان مهم ترین مشتری دانشگاه اصطلاح نوینی نمی باشد.گرافورد (1991) برای اولین بار این اصطلاح را 16 سال پیش مطرح کرد.محققان دیگری نیز این مفهوم را به کار گرفته اند(هیل 1995). همچنین با در نظر گرفتن این نکته که دانشجویان شرکای دانشگاه در فرآیند یادگیری می باشند در خواهیم یافت چنین ارتباطی (دانشجو، دانشگاه) به شفافیت و وضوح سایر ارتباطات تجاری نمی باشد. با توجه به این که دانشجو به عنوان مشتری دانشگاه مطرح می شود،تصمیمات این مشتریان دانشگاه تحت تاثیر تصمیمات دانشگاه برای مشتریان خویش قرار خواهد گرفت. رضایت می تواند به عنوان تجربه ای از تکمیل یک پیامد مورد نظر تعریف شود. رضایت در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها به عنوان یک مقیاس اثربخش مورد توجه قرار می گیرد،بدینگونه که دانشگاه هایی که در فراهم کردن خدمات ایده آل موفق عمل کرده اند،رضایت را به عنوان یک عامل استراتژیک برای ماموریت، اولویت و برنامه هایشان برای آینده مد نظر قرار داده اند(تلفورد و ماسون،2005) . مفاهیم اخذ شده و تجربیات دانشجویان از تسهیلات،برنامه ها و خدمات به دانشجویان جرئت می دهد تا در فرایندهای آموزشی و تحصیلی مشارکت داشته باشند.ادراکات دانشجویان از برنامه ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی می تواند فعالیت های توسعه کیفیت را برای حوزه های خاص خدماتی فراهم کند(مک کالوف و گرملر،1999) .این مساله همچنین به اداره کنندگان و مدیران دانشگاهی کمک می کند تا کیفیت برنامه ها و خدمات حمایتی دانشگاه را ارزیابی کنند(ساندرز و چان،1996).رضایت و نارضایتی از برنامه ها و تسهیلات تحت تاثیر انتظارات قبلی از سطح کیفیت قرار دارد(اکینچی وسیگالا،2004). مک کالوف و گرملر(1999) معتقدند که رضایت مستقل از محصول نیست و دانشجویان همچون مشتریان یک سرمایه گذاری مستقیم در محصولی که به دنبال آن هستند دارند و در فرایندهای ایجاد و برقراری خدمت درگیر هستند.هاروی و گرین(1993)  می گویند که راههای زیادی برای تعریف کیفیت در آموزش عالی وجود دارد که به تعهد ذی نفعان نسبت به کیفیت و کل فرهنگ دانشگاه بستگی دارد. زیسامل و بیتنر(1996) پیشنهاد می کنند که اجتماعی کردن سازمانی از جمله مهارت های ارتباطی کارکنان،آگاهی از برنامه ها،قوانین و مقررات و تعامل موثر بین کارکنان و دانشجویان به درک صحیح خدمت طراحی شده و در حقیقت به رضایت بیشتر در مورد خدمات کمک می کند.

اهداف پژوهش

هدف اصلی:

ارزیابی میزان رضایت مندی دانشجویان از آموزش  اساتید در دانشگاه آزاد کرج

اهداف فرعی:

1- بررسی و مقایسه میزان رضایت مندی دانشجو از اساتید در ابعاد مختلف.

2- بررسی و مقایسه رضایت مندی دانشجو از اساتید با توجه به ویژگیهای فردی دانشجویان.

3- بررسی و مقایسه رضایت مندی دانشجو از اساتید در بین رشته های مختلف.

4- بررسی وجوه تشابه و تمایز میزان رضایت مندی با متغیرهای مستقل تحقیق.

5- بررسی رابطه همبستگی بین متغیرهای مستقل و وابسته تحقیق.

,رضایتمندی,دانشجویان, رضایت از زندگی , رضایت از تحصیل,رضایتمندی,دانشجویان,اساتید

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                                 صفحه

 

فصل 1-    کلیات پژوهش.... 13

1-1-    مقدمه………. 14

1-2-    بیان مسأله. 15

1-3-    اهمیت و ضرورت پژوهش.... 18

1-4-    اهداف پژوهش.... 19

1-5-    فرضیات تحقیق.. 20

1-6-    سوالات تحقیق.. 20

1-7-    متغیرهای پژوهش.... 21

1-8-    تعریف عملیاتی متغیرها 21

فصل 2-   ادبیات پژوهش.... 3

2-1-    مقدمه......... 4

2-2-    ارزشها....... 4

2-3-    انواع ارزش   4

2-4-    نگرشها..... 5

2-5-    انگیزش...... 5

2-6-    نظریه های انگیزش.... 7

2-7-    تئوریهای محتوایی.. 7

2-8-    تئوریهای فرآیندی.. 9

2-9-    انواع نگرش.... 12

2-10-  انگیزه های اولیه. 13

2-11-  انگیزه های ثانویه. 14

2-12-  انگیزه و رفتار 15

2-13-  انگیزه و پیشرفت تحصیلی.. 15

2-14-  عوامل انگیزشی و پیشرفت تحصیلی.. 16

2-15-  ماهیت و محتوای برنامه های آموزشی.. 16

2-16-  جنسیت و تواناییهای تحصیلی.. 17

2-17-  جنسیت و عملکرد تحصیلی.. 19

2-18-  کند وکاو رابطه دانشجو و استاد. 25

2-19-  وظایف استاد و  دانشجو نسبت به هم.. 27

2-20-  ویژگی های استاد و دانشجو. 28

2-21-  تعهد و مسئولیت استاد و دانشجو در قبال هم.. 29

2-22-  رفتار استاد و انگیزه تحصیلی.. 29

2-23-  ارتباط انگیزه و پیشرفت تحصیلی.. 33

2-24-  انگیزه پیشرفت و جنسیت... 34

2-25-  ارتباط انگیزه پیشرفت و فرهنگ جامعه. 34

2-26-  ارتباط انگیزه پیشرفت و یادگیری و عملکرد. 34

2-27-  پیشینه تحقیق.. 35

2-27-1-   تحقیقات انجام شده در داخل كشور : 35

2-27-2-   نقد و بررسی تحقیقات انجام شده 42

فصل 3-   روش پژوهش.... 44

3-1-    مقدمه........ 44

3-2-    روش تحقیق.. 45

3-3-    جامعه آماری تحقیق.. 45

3-4-    حجم نمونه. 45

3-5-    شیوه نمونه گیری.. 46

3-6-    روش گردآوری اطلاعات... 47

3-7-    پیش آزمون، روایی و پایایی.. 48

3-8-    روش های تجزیه و تحلیل داده ها 48

فصل 4-   تجزیه و تحلیل داده ها 50

4-1-    مقدمه........ 51

4-2-    توصیف متغیر وابسته. 63

4-3-    آزمون همبستگی و جدول توافقی بین متغیرهای مستقل و وابسته. 65

4-4-    مقایسه ابعاد رضایت مندی در بین رشته های مختلف... 76

فصل 5-   بحث و نتیجه گیری.. 90

5-1-    مقدمه........ 90

5-2-    پیشنهادات... 91

5-3-    محدودیتها 92

 

فهرست جداول

جدول‏1‑1تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرهای تحقیق.. 20

دنباله جدول‏1‑2تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرهای تحقیق.. 1

جدول‏3‑1آمار بدست آمده از بخش آموزش دانشگاه (رشته ها و گرایشهای مختلف) 46

جدول‏4‑1جنس پاسخگویان.. 51

جدول‏4‑2 سن پاسخگویان.. 52

جدول‏4‑3   رشته تحصیلی پاسخگویان.. 53

جدول‏4‑4 ترم پاسخگویان.. 54

جدول‏4‑5 مقطع پاسخگویان.. 55

جدول‏4‑6 معدل ترم گذشته پاسخگویان.. 56

جدول‏4‑7 وضع اشتغال پاسخگویان.. 57

جدول‏4‑8 وضع تاهل پاسخگویان.. 57

جدول‏4‑9 شغل پدر پاسخگویان.. 58

جدول‏4‑10 تحصیلات پدر پاسخگویان.. 59

جدول‏4‑11 شغل پاسخگویان.. 60

جدول‏4‑12 تحصیلات مادر پاسخگویان.. 61

جدول‏4‑13محل سکونت دائمی پاسخگویان.. 62

جدول‏4‑14 رضایت از اساتید. 63

جدول‏4‑15مقایسه ابعاد متغیر وابسته. 64

جدول‏4‑16رضایت مندی و جنس.... 65

جدول‏4‑17رضایت مندی و سن.. 65

جدول‏4‑18 رضایت مندی و رشته تحصیلی.. 66

جدول‏4‑19رضایت مندی و ترم تحصیلی.. 68

جدول‏4‑20رضایت مندی و مقطع تحصیلی.. 68

جدول‏4‑21رضایت مندی و معدل تحصیلی.. 69

جدول‏4‑22رضایت مندی و وضع اشتغال.. 70

جدول‏4‑23رضایت مندی و وضع تاهل.. 71

جدول‏4‑24رضایت مندی و وضع شغل پدر 72

جدول‏4‑25رضایت مندی و تحصیلات پدر 73

جدول‏4‑26رضایت مندی و شغل و تحصیلات مادر 74

جدول‏4‑27رضایت مندی و محل سکونت... 75

 

فهرست شکل­ها

شکل ‏4‑1 جنس پاسخگویان.. 51

شکل ‏4‑2نمودار سن دانشجویان.. 52

شکل ‏4‑3نمودار ترم دانشجویان.. 54

شکل ‏4‑4نمودار مقطع دانشجویان.. 55

شکل ‏4‑5 معدل ترم گذشته پاسخگویان.. 56

شکل ‏4‑6 وضع اشتغال پاسخگویان.. 57

شکل ‏4‑7 وضع تاهل پاسخگویان.. 58

شکل ‏4‑8 شغل پدر پاسخگویان.. 59

شکل ‏4‑9 تحصیلات پدر پاسخگویان.. 60

شکل ‏4‑10 محل سکونت دائمی پاسخگویان.. 62

شکل ‏4‑11 مقایسه ابعاد متغیر وابسته. 64

شکل ‏4‑12 رشته پرستاری.. 76

شکل ‏4‑13 رشته زبان و ادبیات انگلیسی – كاردانی.. 77

شکل ‏4‑14 رشته آموزش ابتدایی-كاردانی.. 78

شکل ‏4‑15 رشته كاردانی علمی كاربردی كامپیوتر. 78

شکل ‏4‑16  رشته علوم اجتماعی-مردم شناسی.. 79

شکل ‏4‑17 رشته علوم اجتما عی – پزوهشگری.. 79

شکل ‏4‑18 رشته مهندسی شیمی –طراحی فرآیند نفت... 80

شکل ‏4‑19 رشته مهندسی شیمی كاربردی.. 81

شکل ‏4‑20  رشته مهندسی شیمی- صنایع غذایی.. 81

شکل ‏4‑21  رشته مهندسی شیمی – صنایع گاز 82

شکل ‏4‑22 رشته مهندسی مكانیك خودرو 82

شکل ‏4‑23 رشته مهندسی شیمی صنایع شیمیایی معدنی.. 83

شکل ‏4‑24 رشته كاردانی فنی مكانیك تاسیسات... 84

شکل ‏4‑25 رشته تكنولوژی مواد غذایی.. 84

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به powerpointdl است. || طراح قالب bestblog.ir