تحقیق ایجاد انگیزه تحصیلی در دانش آموزان (آموزشی)

سه شنبه 1 اسفند 1396
7:20
مارال
دسته بندیآموزشی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات7
حجم فایل9 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ایجاد انگیزه تحصیلی در دانش آموزان

 

 اولین و مهم ترین محیطی كه در آن ایجاد انگیزه تحصیلی دانش آموز نقش به سزایی دارد، خانواده است؛ چنانچه جو فرهنگی مسلط بر خانه شعور اجتماعی بالای پدر و مادر ناشی شده باشد و ارزش های فرهنگی و سنتی جامعه به خوبی توسط ایشان منتقل شود.
 عامل دیگری كه در تحصیل افراد مؤثرند معلمان و محیط های آموزشی است؛ كه ایجاد انگیزه تحصیل را به وجود می آورند و عامل مؤثری در راه اندازی و یادگیری دارند.
 معلمان اول ابتدائی تأثیر مثبت و بالایی در نگرش فرزندان نسبت به تحصیل خواهند داشت.
روانشناسان معتقدند كه انگیزش هم هدف و هم وسیله است گاهی آن را به موتور و فرمان اتومبیل تشبیه می كنند، زیرا نیروی محرك فعالیت های انسان عامل جهت دهنده آن به حساب می آید.
 اگر از دانش آموز سؤال كنیم كه هدف شما در تحصیل چیست؟

 در بیشتر موارد پاسخ می دهند كه كسب دانش و رسیدن به سطوح عالی علمی، فراهم نمودن آینده شغلی و مقدمات زندگی بهتر و راحت تر.
 پس یادگیری را واقعاً برای آموختن باید انجام دهیم. شما دانش آموزان عزیز تلاش كنید مطالعات خود را گسترش دهید، در مطالعات خود مطالب را به طور معنی دار و در ارتباط با مطالب یاد بگیرید. نتایج یادگیری های خود را به طور منظم ارزیابی كنید، چون انسان موجودی اجتماعی است و در اجتماع معنی پیدا می كند، پس باید یادگیری های خود را به كار بگیرید. یكی از راه های درست پاسخ دادن به سؤالات، درست و صحیح خواندن سؤال است.

دستورالعمل هایی برای پدران، مادران و مربیان

چگونه در دانش  آموزان انگیزه تحصیلی ایجاد كنیم؟

كودكی كه از نظر تحصیلی آموزشی دارای ان یزه است، علاقه مند به یادگیری است، فعالیت های مرتبط با یادگیری را دوست دارد و به این اعتقاد رسیده است كه مدرسه جایگاه گ مهمی است. ما می خواهیم باور با اهمیت بودن یادگیری و تأثیر بسیار مهم و با ارزش آن در زندگی، در كودكان بوجود آید تا از این طریق تمایل به خوب بودن و خوب عمل كردن در مدرسه، در آنها رشد پیدا كند.

افزایش انگیزه های آموزشی- تحصیلی
كودكان از بدو تولد به طور طبیعی، دارای انگیزه یادگیری هستند. تلاش كودك برای دسترسی به یك اسباب بازی، تلاش وی برای راه رفتن، كوشش برای خوردن بدون كمك دیگران و... مثال هایی از انگیزه های طبیعی آنها برای یادگیری است. این انگیزه  های اولیه، بعدها در فعالیت های آموزشی نظیر خواندن و نوشتن به كار گرفته می شوند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به powerpointdl است. || طراح قالب bestblog.ir