تحقیق درباره داروهای مسكن ضروری (پزشکی)

جمعه 4 اسفند 1396
23:40
مارال
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات10
حجم فایل8 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

«داروهای مسكن ضروری»[1]

خوانندگانی كه با برنامه‌های تلوزیونی انگلستان آشنا هستند احتمالاً نام برنامه ای به نام «دیسكهای جزیرة متروك» را شنیده اید. در این برنامه از افراد مشهور دعوت می‌شود تا برای سفری احتمالی به جزیره ای متروك 8 دیسك موسیقی، یك كتاب و یك شیئی نفیس انتخاب نمایند. افراد دلایل انتخاب خود را ذكر كرده و موسیقی‌های انتخاب آنها نیز در خلال برنامه پخش می‌شوند. این برنامه در واقع یك تصور بسیار رومانتیك ایجاد كرده و حال و هوایی خیالی دارد.

1)      An Evidence Base for WHO “Essential Analegesics” Pain Clinical Updates Volume VIII, No.1, March 2001

رشد بی رویه جمعیت جهان و منابع محدود حدمات بهداشتی درمانی را در بسیاری از كشورها مشابه طب در جزیره متروك نموده است.

بسیاری از مردم جهان از چنین جزایر متروكی دور هستند اما در معرض فاكتورهای مختلف دیگری نیز مانند فقر، كمبود، تبعیض‌های اقتصادی، و یا فجایع (چه طبیعی و چه سیاسی) قرار دارند. افرادی كه به چنین گروههایی خدمات بهداشتی ارایه می‌نمایند باید یك هستة مركزی طب كم هزینه و در دسترس برای مواجهه با شرایطی كه در طی طبابتشان ممكن است بوقوع بپیوندند ایجاد نمایند. روش‌ها و انتخاب‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد: كتاب فاماكوپة مارتین دیل اشاره شده است كه حدود 000/50 داروی مجاز و انحصاری وجود دارند. انتخاب یك گروه داروی موثر و مفید از بین این چنین مجموعة بزرگی كار بسیار مشكلی خواهد بود.

مفهوم «داروهای پایه» توسط سازمان بهداشت جهانی

نسبت داروهای پایه یا EDL گزارشی ارائه شده به بیست و هشتمین گردهمایی سازمان بهداشت جهانی در سال 1975 اقتباس شد تا دسترسی به داروهای مناسب توسط جمعیتی كه با سیستم توزیع دسترسی محدودی داشتند آسان تر شود. هدف تهیه و تدارك لیست‌هایی مختلف براساس نیازهای بهداشتی منطقه ای در هر كشور بود. این فرم‌ها همگی توسط مشاوره با متخصصین بهداشت عمومی، فارماكولوژی پزشكی، مرتباً به روز می‌شود. در گردهمایی سالیانه WHO در سال 1975 قطع نامه ای بطور رسمی از دبیركل درخواست كرد تا مدل اولیه داروهای ضروری را تهیه نماید. این لیست اولیه بطور مرتب در فواصل تقریباً دو سال یكبار مورد بازنگری قرار می‌گیرد. تازه ترین آن‌ها كه بازنگری یكصد و دهمی است در نوامبر و دسامبر 1999 منتشر شده است.

 


[1] An Evidence Base for WHO “Essential Analgesics” Pain Clinical Updates Volume VIII, No.1, March 2001

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به powerpointdl است. || طراح قالب bestblog.ir